Skocz do zawartości

Pytanie o pirosiarczan


kiwitom

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kiwitom napisał:

 

Mógłbym w takim razie zapytać, czy utrata wartości to kwestia minut, godzin, czy dni?

 

Ciężko jednoznacznie określić. Siarczyny mają to do siebie, że odkażają i będąc w płynie i jako opar. Piro w wodzie tworzy lekki kwas siarkowy, z którego z czasem paruje dwutlenek siarki (2 HSO3 (-) + H2O -> 2 H2SO3 -> 2 H2O + 2 SO2) I teraz jest milion zmiennych - szybkość reakcji, temp. reakcji, czy naczynie wietrzone czy szczelnie zamknięte, ilość piro itp. itd. Z swojej praktyki wiem, że po nasypaniu do balonu/wiadra piro (5-10 g), które szło na bok czyli było nieużywane jakiś  czas dobrze zabezpieczało wiadro przed zarastaniem. Jeden balon po otwarciu po półrocznej przerwie walnął mi tak siarą w nozdrza, że aż mnie zatchnęło ;) Opary nie uleciały i krążyły w balonie, a na dnie była już sama czysta woda bez kwaśnego posmaku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 08:46, Nazwa użytkownika napisał:

Jakiś czas temu na rynku był zamiennik starsana firmy Chemipro, ten trzeba płukać. 

Starsan HB nie wymaga płukania jeżeli nie przekroczysz zaleceń podanych na opakowaniu.

 

Jeśli mówimy o Chemipro San, to jest on nadal dostępny i ma ten sam skład co Starsan HB. Starsanu nigdy nie płukałem i Chemipro też nie zamierzam. A że akurat w Chemipro dodali info, żeby płukać...ano pewnie ktoś stwierdził, że lepiej taką notkę dać niż nie dać. Trzeba zachować po prostu odpowiednie proporcje, czyli 1,5 - 2 ml na litr wody, nie więcej, wtedy żadne płukanie nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Undeath napisał:

 

Ciężko jednoznacznie określić.

 

 

No załóżmy, że rozrabiam te 100g w 5 litrach wody, jak zalecone i stoi to w otwartym wiaderku w temperaturze 19°C. Czy po np. 5-6 godzinach można tego jeszcze użyć, czy trzeba robić nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.