Skocz do zawartości

Chmielenie na cichą - piwo pszeniczne


Beqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Niestety nie znalazłem tematu dla piwa pszenicznego w tym zakresie.

 

Mija mi właśnie 7 dzień fermentacji piwa pszenicznego (11L). Jest to moja pierwsza warka, dlatego nie chciałem zwiększać objętości. Nie planuję przelewania na cichą, ale zastanawia mnie dodanie chmielu na cichą. 

 

Chciałbym się zapytać czy chmielenie na cichą w takim przypadku (bez zlewania) ma jakikolwiek sens? Czytałem, że nie ma on dużego sensu ale czy naprawdę jest to marnotrawstwo chmielu? Chciałbym jakkolwiek ulepszyć lub poprawić smak. 

 

Posiadam dwa chmiele: Casada oraz Hallertauer Mittelfruh.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa pszeniczne charakteryzują się bardzo małym nachmieleniem, jeżeli chmieliłeś w czasie gotowania, to wg mnie nie ma sensu. Pszeniczniaków też nie przelewa się na cichą, bo powinny być mętne. Ja zresztą żadnego piwa nie przelewam na cichą i inne gatunki bez cichej spokojnie mi się klarują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, x1d napisał:

To zależy jakie to pszeniczne piwo i co chcesz osiągnąć, np amerykańską pszenicę spoko można pochmielić, a takiego weizena czy wita  już niekoniecznie.

Chciałbym eksperymentować :) i ciekawy jestem czy przez drożdże tylko zmarnuje chmiel. 

 

Więc w ostateczności chyba wrzucę tam trochę tego chmielu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kocur napisał:

 

Uhm... Taka przykładowo Pan IPAni... ;)

Zależy czy robi Hefeweizen  czy American Wheat...

 

Zgadza się, ja jak słyszę hasło pszeniczne, to z automatu myślę o Hefeweizen - chyba za długo mieszkałem w Niemczech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kocur napisał:

 

Uhm... Taka przykładowo Pan IPAni... ;)

Zależy czy robi Hefeweizen  czy American Wheat...

Tylko że PanIPani to Wheat IPA, a tak naprawdę to NEIPA, więc musi być srogo nachmielona. Nie jest to stricte piwo pszeniczne.

Edytowane przez skazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Beqq napisał:

Chciałbym eksperymentować :) i ciekawy jestem czy przez drożdże tylko zmarnuje chmiel. 

 

Więc w ostateczności chyba wrzucę tam trochę tego chmielu :)

 

 

 

Jeżeli to Twoja pierwsza warka to zostaw eksperyment na np drugą identyczną warkę ale wtedy dodaj chmiel na zimno.

W innym wypadku jaki jest sens eksperymentu bez punku odniesienia? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.