Skocz do zawartości

Butelki


mircoGD

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, kiwitom napisał:

 

Jak to co? Masz darmowe butelki (sklepowe), z których etykiety strasznie ciężko schodzą, więc i tak już optymistycznie policzyłem 15 minut na jedną butelkę, choć przeważnie schodzi dłużej. Więc czyścisz w godzinie 4 butelki. Jeżeli kupujesz nowe, to koszt 0,5l czterech butelek to 3,56 zł, więc jak mam się babrać z 4 używkami przez godzinę, to wolę kupić nowe za te 3,56 zł

Etykiety na butelkach zwrotnych (Okocim, Żubr, Miłosław) są na zwykłym kleju wodnym, wystarcza włożyć 10 butelek do zlewy z gorącą wodą i Ludwikiem i po 10 minutach pływają obok butelek.

po 10 minutach robisz wymianę i masz 20 butelek bez etykiet

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kiwitom napisał:

 

Proszę uprzejmie - LINK do dostawcy, tylko nie wykup wszystkich ?

No tak, ale to właśnie butelki light, czyli cienkościenne.

Osobiście nie używam - nie ze względu na granaty, bo takich, odpukać, w karierze nie miałem, ale podczas mycia szczotką dwie butelki mi pękły, kiedyś przy butelkowaniu przewróciło mi się kilka butelek - dwie się zbiły.

I zawsze to były cienkościenne.

Więc wolę faktycznie kupić coś z Fortuny, czy Namysłów (Irlandzkie), ostatnio nawet czarny Specjal pojawił się w takich butelkach,

K2Kr5BNsBMfb7RhzL1K8-1.png

 

więc kupiłem kilka "do schabowego" :) 

 

Z ciekawych butelek, to dokupuję jeszcze:

Stare+Misto.JPG

 

ze względu na kształt i szeroki kołnierz (podobnie, jak "Specjała"  moja Eterna butelkuje ją perfekcyjnie).

Swoją drogą, "Stare Misto" to całkiem przyzwoity słodowy lager

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fotohobby napisał:

No tak, ale to właśnie butelki light, czyli cienkościenne.

 

Ja wiem, czy takie cienkościenne? Butelka waży 390g, więc dość sporo. Nigdy nie miałem z nimi problemu, a używam już od dłuższego czasu.  Raz nawet potrąciłem stojące butelki na wiadrze fermentacyjnym i spadły na kafelki z wysokości wiadra 33 litrowego, potoczyły się pod ścianę uderzając w nią i żadnej nic się nie stało. Te butelki co pokazujesz są bardzo fajne, ale wytłoczone logo już by mnie raziło, każdy widzi, że to second hand. Jakby były neutralne, to pewnie bym się skusił, bo są naprawdę ładne. Oj chyba się wybiorę do Palikota ?, a nie mam daleko.

Edytowane przez kiwitom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kiwitom napisał:

 

Ja wiem, czy takie cienkościenne? Butelka waży 390g, więc dość sporo. 

Która waży 390g ?

 

A na butelkach Specjala nie ma loga, tylko kłos jęczmienny i szyszka chmielu w koronie. Kompletnie nierozpoznawalne w mojej okolicy.

Mam też sporo butelek z Kormorana z serii "Piwo warzone z pasją" i powiem ci, że są lepiej odbierane, niż no-name
kormoran-krzepkie.jpg

 

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fotohobby napisał:

A na butelkach Specjala nie ma loga, tylko kłos jęczmienny i szyszka chmielu w koronie. Kompletnie nierozpoznawalne w mojej okolicy.


Na moim rewirze są bardzo dobrze rozpoznawalne, ale to nawet plus. Można napić się stouta z butelki od Czarnej Szmaty. 
To sa moje ulubione butelki - ładne, niskie(wchodzą na jedną półkę w lodówce, na którą inne nie wchodzą) i grube. Niestety wypicie 40 specjali to zadanie ciężkie dla mojego traktu trawiennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fotohobby napisał:

Która waży 390g ?

 

A na butelkach Specjala nie ma loga, tylko kłos jęczmienny i szyszka chmielu w koronie. Kompletnie nierozpoznawalne w mojej okolicy.

Mam też sporo butelek z Kormorana z serii "Piwo warzone z pasją" i powiem ci, że są lepiej odbierane, niż no-name
kormoran-krzepkie.jpg

 

 

No bardzo fajne, może chcesz sprzedać trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.