Skocz do zawartości

Garnek wysoki z pokrywką Revolution


mule18

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paajonk napisał:

Prawie nic? 0,2mm to 20% więcej na grubości i wadze boków. Czy cieńsze dno powinno zniwelować różnice w wadze? Nie wiem jak jest skonstruowane, ale powierzchnia dna w takim garnku to około 0,2m2 a powierzchnia ścianek około 0,79m2. Pewnie da się skonstruować jakieś równanie i to policzyć, ale raczej już tego nie umiem. ;)

Zacierałem i warzyłem na taborecie gazowym w najtańszym garnku 70l, jego dno było tak samo cienkie jak ścianki. Z mieszadłem ciągle włączonym nic mi się nie przypalało, "odbijał" się lekko innym kolorem kształt stelaża na którym stał garnek.

 


 

Faktycznie tak nie pomyślałem...? Jak się to rozłoży to wychodzi dużo więcej niż na początku myślałem...
Żadnych wyliczeń nie potrzeba, ale chyba lepiej mieć grubsze dno niż boki...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mule18 napisał:


 

Faktycznie tak nie pomyślałem...? Jak się to rozłoży to wychodzi dużo więcej niż na początku myślałem...
Żadnych wyliczeń nie potrzeba, ale chyba lepiej mieć grubsze dno niż boki...??

Grubsze ścianki to mniejsze straty temperatury, grubsze dno to mniejsze ryzyko przypalenia. Zależy co dla Ciebie jest priorytetowe. W garze zaciernym ważniejsze jest utrzymanie ciepła, co zapewni mniejsze zużycie energii i szybsze osiąganie temperatury konkretnych przerw. W warzelnym znowu zniwelowanie przypalenia jest istotniejsze, chociaż pamietajmy, że to już brzeczka-stan ciekły. Ewentualne przypalenia mogą spowodować wytrącone białka chociaż one w trakcie gotowania raczej unoszą się w cieczy. 

Edytowane przez Bartpianista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 16:51, skybert napisał:

Zastanowiłbym się jedynie nad tym garem pod dużej mocny taboret gazowy.

Używam gar revolution 70 litrowy z taboretem 10,5kW, sprawuje się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.