Skocz do zawartości

Garnek wysoki z pokrywką Revolution


mule18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Brać Piwowarską ?
Przymierzam się z zakupem takiego garnka: 
https://allegro.pl/oferta/garnek-wysoki-z-pokrywka-revolution-500x500mm-100l-8825756067?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=message-center-notifications-platformmessagecopy
Co możecie o nim powiedzieć..., albo co innego polecić...?? 

Pozdrawiam
Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki 50l. Generalnie nic się z nim nie dzieje w kwestiach korozji itp. Służy do warzenia piwa, peklowania mięsa na mokro (solanka do 8 dni). Jedyna rzecz to pokrywka nie bardzo pasuje (brzeg garnka nie jest idealnie okrągły).

Edytowane przez mjr_Kolicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert87 napisał:

Fajny sprzęt:) nie używałem nie wiem jak wagowo wychodzi ale na pewno lżejszy niż keg 100l emoji3.png

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 


Jak się dowiedziałem to waga tego garnka to około 10kg. ?, a nie wiem ile waży kg 100l.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mjr_Kolicki napisał:

Mam taki 50l. Generalnie nic się z nim nie dzieje w kwestiach korozji itp. Służy do warzenia piwa, peklowania mięsa na mokro (solanka do 8 dni). Jedyna rzecz to pokrywka nie bardzo pasuje (brzeg garnka nie jest idealnie okrągły).


Wielkie dzięki za informację ?
To jest najważniejsza że nie koroduję, tylko szkoda że słabe dopasowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 11:50, Robert87 napisał:

Mam kega 100l i z tego co pamiętam to na pewno ponad 30kg waży. Jest byk z niego ale ścianka 2mm robi swoje :)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 


Ojej...Ścianka super, tutaj to zaledwie 1mm.  Ten keg to Ci do końca życia starczy ?
Mam czas więc jeszcze się rozglądam za garnkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garnki tej firmy (71 l) i stół roboczy, nierdzewny. Z obu produktów jestem bardzo zadowolony. Pokrywki u mnie pasują idealnie. Firma wycinająca otwory nie wspominała o żadnych problemach. Ewentualne problemy mogłyby pojawić się przy spawaniu (cienka ścianka), jednak uważam, że dobry fachowiec da sobie i z tym radę. Fajne jest to, że dają rabat na drugą sztukę, przy budowaniu HERMS'a udało się trochę zaoszczędzić + darmowa dostawa mimo dużego gabarytu.

Co do estetyki - garnki są matowe. Wg mnie fajniej wygląda połysk, jednak przy macie łatwiej zadbać o czystość garnków. 

 

Jeszcze pytanie, w jaki sposób chcesz go wykorzystać? BIAB?

Edytowane przez Bartpianista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mule18 napisał:

Mam czas więc jeszcze się rozglądam za garnkiem ?

Ja używałem garnków 100l firmy Szron z Łodzi. Ścianka 1,5mm. Bardzo solidne. Firma która spawała mufy też mi tak potwierdziła. Im cieńsza ścianka tym większe ryzyko że może się odkształcić pod wpływem temperatury przy spawaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartpianista napisał:

Mam garnki tej firmy (71 l) i stół roboczy, nierdzewny. Z obu produktów jestem bardzo zadowolony. Pokrywki u mnie pasują idealnie. Firma wycinająca otwory nie wspominała o żadnych problemach. Ewentualne problemy mogłyby pojawić się przy spawaniu (cienka ścianka), jednak uważam, że dobry fachowiec da sobie i z tym radę. Fajne jest to, że dają rabat na drugą sztukę, przy budowaniu HERMS'a udało się trochę zaoszczędzić + darmowa dostawa mimo dużego gabarytu.

Co do estetyki - garnki są matowe. Wg mnie fajniej wygląda połysk, jednak przy macie łatwiej zadbać o czystość garnków. 

 

Jeszcze pytanie, w jaki sposób chcesz go wykorzystać? BIAB?

A to mówisz że firma garnka Ci wycięła dziury pod kran...?? 
Bardzo się cieszę za recenzje garnka ?, najważniejsze żeby spełniał swoją funkcję, a czy będą świecące czy matowe nie robi mi różnicę ?
Nie, nie BIAB, myślę nad projektem "tier brewing system". Tylko że ciężko u mnie z miejscem, więc muszę mieć wszystko rozkładane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, anatom napisał:

Ja używałem garnków 100l firmy Szron z Łodzi. Ścianka 1,5mm. Bardzo solidne. Firma która spawała mufy też mi tak potwierdziła. Im cieńsza ścianka tym większe ryzyko że może się odkształcić pod wpływem temperatury przy spawaniu.


Właśnie próbuje wejść na ich stronę, ale niestety nie mogę...? Masz może link do garnków...?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mule18 napisał:

A to mówisz że firma garnka Ci wycięła dziury pod kran...?? 

Nie, nie. To już inna firma mi robiła. Nie chciałem kupować dwóch wycinaków do stali 1/2’’ i 1’’. Ostatecznie się okazało, że koszt wycięcia otworów wyrównał się praktycznie z wycinankami i tyle zaoszczędziłem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. To już inna firma mi robiła. Nie chciałem kupować dwóch wycinaków do stali 1/2’’ i 1’’. Ostatecznie się okazało, że koszt wycięcia otworów wyrównał się praktycznie z wycinankami i tyle zaoszczędziłem...
Toś interes życia zrobił

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, anatom napisał:

Wczoraj ta strona nie działała... Dzięki zaraz patrzę i się dowiem jak wygląda grubość blachy ?
Cenowo wygląda ciut tylko drożej, ale jeśli będzie 1.5mm to wolę dołożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 12.03.2021 o 08:33, mule18 napisał:

Przymierzam się z zakupem takiego garnka: 

 

W dniu 18.03.2021 o 10:23, Bartpianista napisał:

Ewentualne problemy mogłyby pojawić się przy spawaniu (cienka ścianka), jednak uważam, że dobry fachowiec da sobie i z tym radę.

 

Ja też mam te garnki 71l i nie było żadnego problemu przy spawaniu. A spawacz nie wydawał się super fachowcem ;) W każdym garnku spawał kilka muf i nie było żadnego "przepalenia". Tu chodzi bardziej o dobór prądu i osłonę argonu z obu stron spawania niż o grubość ścianki. Średnio ogarnięty spawacz da radę. 

Zobacz sobie na zdjęcia mojego browaru. Tam są te garnki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 17:01, skybert napisał:

 

 

 

Ja też mam te garnki 71l i nie było żadnego problemu przy spawaniu. A spawacz nie wydawał się super fachowcem ;) W każdym garnku spawał kilka muf i nie było żadnego "przepalenia". Tu chodzi bardziej o dobór prądu i osłonę argonu z obu stron spawania niż o grubość ścianki. Średnio ogarnięty spawacz da radę. 

Zobacz sobie na zdjęcia mojego browaru. Tam są te garnki.


Wielkie dzięki za pomoc... Może się nie wydawał, a jego możliwości przewyższały nie jednego ?
Później luknę sobie na zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 17:01, skybert napisał:

 

 

 

Ja też mam te garnki 71l i nie było żadnego problemu przy spawaniu. A spawacz nie wydawał się super fachowcem ;) W każdym garnku spawał kilka muf i nie było żadnego "przepalenia". Tu chodzi bardziej o dobór prądu i osłonę argonu z obu stron spawania niż o grubość ścianki. Średnio ogarnięty spawacz da radę. 

Zobacz sobie na zdjęcia mojego browaru. Tam są te garnki.

Kolego widziałem Twój sprzęt Herms...?
To mówisz że spokojnie wystarczy taki garnek i nie ma co kombinować...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - do hermsa lub innych systemów nie ma co kombinować - niezła jakość do ceny.

Zastanowiłbym się jedynie nad tym garem pod dużej mocny taboret gazowy. Do systemów z grzałką czy na indukcję czy kuchenkę gazową dno gara może mieć taką samą grubość co ścianka natomiast przy taborecie o dużej mocy grube dno to zaleta.

W tym garnku dno nie jest cienkie ma z 1 cm ale jest cieńsze od tych dużo droższych - tam się firmy reklamują wieloma warstwami itd.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, skybert napisał:

Tak jest - do hermsa lub innych systemów nie ma co kombinować - niezła jakość do ceny.

Zastanowiłbym się jedynie nad tym garem pod dużej mocny taboret gazowy. Do systemów z grzałką czy na indukcję czy kuchenkę gazową dno gara może mieć taką samą grubość co ścianka natomiast przy taborecie o dużej mocy grube dno to zaleta.

W tym garnku dno nie jest cienkie ma z 1 cm ale jest cieńsze od tych dużo droższych - tam się firmy reklamują wieloma warstwami itd.   

Sam producent podaje palnik gazowy jako jeden ze sposobów grzania, więc wszystko powinno być ok. Co do grubości, chodzi pewnie o przypalenia, które w HERMSie nie mają miejsca, przez brak bezpośredniego podgrzewania zacieru. Natomiast brzeczka przy ok. 1h gotowaniu przypalić się nie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skybertBartpianista 
Koledzy właśnie tak patrzę na garnki i zaczynam powoli głupieć...?
Garnek tej firmy co wy posiadacie, 100l grubość blachy 1mm, dno 10mm waga około 10kg. 
Innej firmy znalazłem i posiada takie dane: 100l grubość blachy 1,2mm dno 6mm waga około 12,7kg. 
I czemu taka rozpiętość wagi około 3kg. W jednym grubsze dno, w drugim prawie nic grubsze boki. 
Wiem jedno, chcę nabyć garnek 100l do gotowania na taborecie gazowym. Patrząc na dane to najlepszy wybór będzie ten wasz.  Tylko dlaczego taka różnica wagowa ?? 
Zdam się na was koledzy macie większe doświadczenie w dużych garach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mule18 napisał:

w drugim prawie nic grubsze boki.

Prawie nic? 0,2mm to 20% więcej na grubości i wadze boków. Czy cieńsze dno powinno zniwelować różnice w wadze? Nie wiem jak jest skonstruowane, ale powierzchnia dna w takim garnku to około 0,2m2 a powierzchnia ścianek około 0,79m2. Pewnie da się skonstruować jakieś równanie i to policzyć, ale raczej już tego nie umiem. ;)

Zacierałem i warzyłem na taborecie gazowym w najtańszym garnku 70l, jego dno było tak samo cienkie jak ścianki. Z mieszadłem ciągle włączonym nic mi się nie przypalało, "odbijał" się lekko innym kolorem kształt stelaża na którym stał garnek.

 

Edytowane przez paajonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.