Skocz do zawartości

napełnianie butelek


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kieruję się zasadą że powinno być chociaż lekko odbite kółko na kapslu.

to kółko robi ten "wypychacz" zrzucający gretę z butelki... nie?? Ja tego unikam bo to razi moje poczucie estetyki i zdejmuje gretę "siłowo".

Dla pewniejszego zamknięcia nakładam zawsze jeszcze raz obróconą o powiedzmy 45stopni i "kapsluję" ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba GRETA sie nie sprawdziła. Zakapsluj jeszcze raz cieknącą butelkę. Weź butelkę zakapsluj, obróć o 90 stopni i zakapsluj jeszcze raz. Potem spróbój przekręcić kapsel ręką. Jeżeli kapsel sie rusza to kapslownica jest do kitu. Druga próba to potrząśnij mocno butelką i sprawdź czy wyciska pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba GRETA sie nie sprawdziła. Zakapsluj jeszcze raz cieknącą butelkę.

Ale warto chyba tu przed zakapslowaniem dodać jednak trochę nowego surowca do refermentacji. Minęło trzy dni - poprzednio dodany już na pewno jest przerobiony.

Tylko że sypnięcie teraz pół łyżeczki cukru, to pewne wyjście piwa z butelki zanim zdąży kapsel zacisnąć... Chyba najlepiej strzykawką dać trochę roztworu glukozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zobaczyć jak smakuje piwo refermentowane na cukrze

mam pewność, że nie poczujesz różnicy :). Ja przynajmniej nie czuję, choć mnóstwo jest ludzi hojniej ode mnie obdarzonych kupkami smakowymi.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam bogato "wyposażone" kubki smakowe. Jeśli chodzi o napoje %%% to jestem bardzo wybredny.

 

Przejrzałem dzisiaj wszystkie 45 butelek z niedzielnego rozlewu. Na szczęście tylko z jednej poleciało :)

Otworzyłem butelkę, wsypałem cukier i moim oczom prawie ukazała się fontanna piany i piwa :lol:

Na szczęście widziałem, że piwo się zbiera do ucieczki :) i zadusiłem fontannę kapslem.

Stwierdziłem, że skoro z tej butelki piwa nie będzie to spróbuję jak teraz smakuje - i jest zaj***ste. :(:(

 

Kilka innych butelek miało nierówno zaciśnięty kapsel. Poprawiłem już i jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była "bardzo dobra" przez 5 warek. Przy 6 zacząłem mieć problemy z kapslowaniem butelek z wysokim kołnierzem - trzeba było ściągać ją siłą z założonego kapsla. Niektóre kapsle z 2 ostatnich warek wyglądają na niedociśnięte (brak odbitego kółka). Myślę, że jak z każdym włoskim urządzeniem, wiele zależy od konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niektóre kapsle z 2 ostatnich warek wyglądają na niedociśnięte (brak odbitego kółka). ...

Kółko na kapslu odbija się podczas ściągania kapslownicy i jego brak nie ma nic wspólnego ze szczelnością kapsla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja była "bardzo dobra" przez 5 warek. Przy 6 zacząłem mieć problemy z kapslowaniem butelek z wysokim kołnierzem - trzeba było ściągać ją siłą z założonego kapsla. Niektóre kapsle z 2 ostatnich warek wyglądają na niedociśnięte (brak odbitego kółka). Myślę, że jak z każdym włoskim urządzeniem, wiele zależy od konkretnego egzemplarza.

Masz rację z tym włoskim egzemplarzem. Niektóre dziewczyny włoskie też są ładne. :(

Tak na poważnie to wg mnie GRETA nie nadaje się do wysokich szyjek. Po 180 warkach z czego 170 może być na niskich szyjkach GRETA sprawdza się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moich warkach korzystałem tylko z Gerty i jestem bardzo zadowolony. Jedyne butelki które nie nadają się do kapslowania Gertą to małe 0,33 od Żywca. Na górze szyjki mają małe, cienkie wybrzuszenie szkła, które przy kapslowaniu kruszy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niektóre kapsle z 2 ostatnich warek wyglądają na niedociśnięte (brak odbitego kółka). ...

Kółko na kapslu odbija się podczas ściągania kapslownicy i jego brak nie ma nic wspólnego ze szczelnością kapsla.

Dobrze wiedzieć.

 

Kupiłem na alledrogo jakąś inną kapslownicę, w której wszystko jest dokładnie odwrotnie niż w Grecie (w sensie gdzie plastik - gdzie metal), najbliższą warkę zakapsluję tą nową i zobaczę. Bo akurat teraz mam przygotowane prawie same butelki z wysokim kołnierzem, bączki i NRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było kupić http://www.homebrewing.pl/kapslownica-stolowa-grifo-heavy-duty-systemem-blokujacym-p-263.html Gretą zakapslowaliśmy ponad 30 warek i było ok, ale teraz to sama przyjemność :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem nią kapslowanie i zauważyłem że przy baczkach trochę się to wszystko wygina i trzeba coś podłożyć, albo zrobić dodatkowe nacięcie, ale przyznam że to jest zupełnie inny gatunek literacki w porównaniu z gretą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę powiedzieć, że ta stołowa kapslownica jest bardzo tania.

Zastanawia mnie tylko, czy nie ma zbyt dużych skoków na tych dużych zębach, czy chodzi płynnie, no i czy ten czerwony element jest ruchomy, czy sprzęt ustawia się do konkretnego wymiaru butelki przez ustawienie ramienia z głowicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.