Skocz do zawartości

Klarowność domowego lagera


Rekomendowane odpowiedzi

Czy domowy lager klaruje się do takiego stopnia jak filtrowany np. żubr? Wczoraj sprawdzałem jak smakuje mój pierwszy lager i w smaku wszystko jest ok, ale nie jest do końca klarowne. Wygląda tak jakby było zamglone. Tak powinno wyglądać? Czy jeżeli będzie stać w tem. do 10 C jeszcze się wyklaruje? (Piwo było lagerowane w tem. 3 C przez ok. 3 tygodnie)

Edytowane przez Kazimierz Badura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kazimierz Badura napisał:

Czy domowy lager klaruje się do takiego stopnia jak filtrowany np. żubr? Wczoraj sprawdzałem jak smakuje mój pierwszy lager i w smaku wszystko jest ok, ale nie jest do końca klarowne. Wygląda tak jakby było zamglone. Tak powinno wyglądać? Czy jeżeli będzie stać w tem. do 10 C jeszcze się wyklaruje? (Piwo było lagerowane w tem. 3 C przez ok. 3 tygodnie)

kryształ to nie  będzie ale to jego zaleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sobieslaw napisał:

Whirfloc albo żelatyna i po temacie.

A pomaga na zmętnienie na zimno ?

 

Bo moje lagery są kryształowe w temperaturze pokojowej i pozostają kryształowe po szybkim schłodzeniu do 10C.

Ale kiedy sięgnę po butelkę, która jest przechowywana w piwnicy (10C) to jest zamglona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w dużej mierze od szczepu drożdży. Jak zrobisz na takich Wyeastach 2308 i pod koniec jeszcze zrobisz cold crasha, to piwa są klarowne praktycznie jak koncerniaki. Osad jest tak zbity, że można nawet wlewać butelkę do końca. Przy okazji jest to ścisła czołówka najlepszych drożdży do lagerów, więc dwie pieczenie na jednym ogniu. Przy niektórych innych szczepach może być lekko mgliste. Schłodź dosyć dobrze piwo przed otwarciem i wlewaj bez osadu, jeśli chcesz to minimalizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście brak klarowności nie przeszkadza, ale moim kolegom już tak.  Dziwne, bo w jednym okresie robiłem 2 warki,  lagera wiedeńskiego, a 3 tygodnie później  marcowe, ale na różnych słodach. Lager jest już w butelkach, a marcowe jeszcze się lageruje. Dzisiaj poszedłem do piwnicy sprawdzić jak wygląda jego klarowność i okazuje się, że piwo jest klarowne. Piwa były warzone z róznych  słodów.  Marcowe jest ze słodów Weyermann, a lager z innych.

Edytowane przez Kazimierz Badura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.