Skocz do zawartości

Wytrawianie garczków po spawaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna kogoś albo sam ma sprzęt do wytrawiania stali nierdzewnej w okolicach Skawiny/Krakowa? Ostatnio moje garczki do HERMS zostały uzbrojone w mufy i jak gość który spawał wytrawił je na zewnątrz tak już w środku tylko lekko przeszlifował. Normalnie zapytał bym jego ale wrócił spawać za granice i ciort jeden wie kiedy znowu zjedzie do kraju. Pytam na forum bo na internecie trochu strach że ktoś bez pojęcia przejedzie środkami do np barierek a nie do spożywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy do spożywki czy do barierek wytrawiasz spaw, stal nierdzewna nie wie czy będzie garnkiem, płaskownikiem, rurą czy nożem, wytrawia się wszystko tak samo, bo to ten sam kwas. Jak chcesz wpadnij na Tychy, to wytrawię Ci te sprawy antoxem.

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem pytać na forum ale z tego co widze to wiesz o nierdzewce więcej niż większość, czym czyścisz sprzęt? Na chłodnicy zanurzeniowej po każdym użyciu zostaje osad więc zakładam że to samo się będzie działo przy HERMS. W zanurzeniówce to gąbką i miękką szczotką czyściłem ale w HERMS brzęczka leci środkiem. Masz coś sprawdzonego co nie uszkadza stali ale zmyje osad z środka?    

Edytowane przez jonSnow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np: https://www.ceneo.pl/35640618 i to powinno dać radę? Myślałem o https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/laboratorium/enzybrew10-750g?search_query=czyszcz&fast_search=fs bo mam gwinty teflonem uszczelnione ale cena jednago i drugiego to kosmiczna różnica
Soda kaustyczna = ług sodowy, najlepsze rozwiązanie. Choć trzeba zachować środki ostrożności, bo to mocno żrące. Robisz roztwór 3-5% i puszczasz go w obiegu w hermsie, 2-3h wystarczą i będzie czyste :)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw 2h wodorotlenkiem sodu (Soda kaustyczna) ~4%, potem płukanie ciepłą wodą z Pirosiarczanem (żeby zneutralizować sode) i na końcu czystą wodą tak (info o piro znalazłem tutaj https://distripark.com/aktualnosci/video-soda-kaustyczna-wodorotlenek-sodu-zastosowanie-uzytkowanie-porady#Browar)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 23:02, Robert87 napisał:

Nie ma różnicy czy do spożywki czy do barierek wytrawiasz spaw, stal nierdzewna nie wie czy będzie garnkiem, płaskownikiem, rurą czy nożem, wytrawia się wszystko tak samo, bo to ten sam kwas. Jak chcesz wpadnij na Tychy, to wytrawię Ci te sprawy antoxem.

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka


 

Hej.

Podpowiedz proszę jak się trawi stal (304 lub 316).

Mam antox, ale na jak długo go nałożyć?

Trzeba coś robić (oprócz odtłuszczenia) przed /po antoxie?

Coś czytałem o późniejszej pasywacji, ale trochę się w tym pogubiłem - i nie wiem jak to zrobić, dodatkowo wydaje mi się, że mało kto to stosuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że podpowiem
Nakładasz na suchy, odtłuszczony kawałek, który chcesz trawić. Pędzelkiem nakładasz warstwę i trzymasz pół godziny w ciepłym (~20°C) pomieszczeniu, dobrze wentylowanym. Później płuczesz obficie, możesz przemyć później gąbka z płynem do naczyń. Pasywacja następuje samoczynnie po około 21 dniach

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.