Skocz do zawartości

Pytanie zwiększenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum mam następujące pytanie 

Zakupiłem brewkit Gozdawy porter bałtycki. W instrukcji jest napisane że należy dodać 1kg cukru/itp itd. Jednak chciałbym uzyskać większą ilość alkoholu niż gwarantuje producent. Czy gdy dodam np 1.5kg cukru ilość alkoholu się zwiększy i czy ma to sens ?? . Dodam tylko że drożdże dołączone od producenta mają oznaczenie GLW35

Edytowane przez Majster123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Majster123 napisał:

Witam, jestem nowy na forum mam następujące pytanie 

Zakupiłem brewkit Gozdawy porter bałtycki. W instrukcji jest napisane że należy dodać 1kg cukru/itp itd. Jednak chciałbym uzyskać większą ilość alkoholu niż gwarantuje producent. Czy gdy dodam np 1.5kg cukru ilość alkoholu się zwiększy i czy ma to sens ?? 

Daj 3kg, dopiero będzie ryło beret

ps Witam na forum

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robert87 napisał:

Sam cukier podniesie poziom alkoholu, ale będzie to jednak miało nieprzyjemny aromat. Lepiej dodac puszkę ekstraktu jasnego. Podbije to ekstrakt i alkohol nie powinien być "bimbrowy". Powodzenia! :)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za odpowiedź. Czy gdy dodam zamiast cukru czystą gluzkozę (dekstrozę) czy uniknę wtedy aromatów "bimbrowych" czy lepiej zainwestować w ekstrakt?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Majster123 napisał:

lepiej zainwestować w ekstrakt

Zawsze lepiej zainwestować w ekstrakt.

Pytanie jaką gęstość początkową osiągniesz, ile drożdży będziesz musiał zadać i jakie temperatury możesz zapewnić fermentującemu piwu.

edit: jeśli masz taki zestaw - nie słuchaj tej instrukcji!

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Majster123 napisał:

Druga. Moja pierwsza warka była robiona właśnie na samym cukrze. Przez co efekt był średnio zadawalający. Więc chciałem zaciągnąć trochę informacji żeby się poprawić ?

 

Dodaj ekstrakt ciemny, jeżeli to porter, tak jak koledzy radzą. Poza tym sprawdź wytrzymałość drożdży na alkohol i poziom ich odfermentowania. To nie jest tak, że czy więcej dodasz fermentowalnych dodatków (cukier, glukoza, ekstrakt), to będziesz miał odpowiednio mocniejsze piwo. Jest pewna granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kiwitom napisał:

Dodaj ekstrakt ciemny, jeżeli to porter

Dodaj jednak ekstrakt jasny, 1,7kg płynnego. Brewkit zawiera już wystarczającą ilość ekstraktów ciemnych / karmelowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Majster123 napisał:

Czy ekstrakt gozdawy super jasny 1.7kg nada się?? 

Ja Gozdawy generalnie nie polecam... Już chyba lepiej WES lub Bruntal. (choć WES jest trochę ciemny jak na ekstrakt jasny :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wygrzebałem jakieś pozostałości po moich warzeniach z puszek.

Miałem Oberschlesische Brauerei Porter dorzuciłem do tego ciemny ekstrakt Wesa. Wyszło z tego dobre piwko.

Więc wg mnie możesz pójść zarówno w dodanie ekstraktu jasnego, jak i ciemny da radę.

 

Ja jeszcze dałem mniej wody i wyszło jakieś ~22 BLG, ale fermentowałem to mając gęstwę W34/70 i trzymając drożdże na kagańcu -> w lodówce

 

Edytowane przez Kronelius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.