Skocz do zawartości

Drożdże płynne aktywowane przez pocztę


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Zmówiłem listownie drożdże Wyeast 1187 Ringwood Ale 50 ml i listonosz mi włożył do skrzynki rąbek listu bo tak napuchnęło że szkoda słów! Musieli przygnieść w transporcie, list ekonomiczny z 3 dni temu pewnie zgnietli... więc mam pytanie czy jak takie drożdże wstawię do lodówki w kilka stopni to za np. tydzień czy dwa mogę je użyć bez obaw?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmówiłem listownie drożdże Wyeast 1187 Ringwood Ale 50 ml i listonosz mi włożył do skrzynki rąbek listu bo tak napuchnęło że szkoda słów! Musieli przygnieść w transporcie, list ekonomiczny z 3 dni temu pewnie zgnietli... więc mam pytanie czy jak takie drożdże wstawię do lodówki w kilka stopni to za np. tydzień czy dwa mogę je użyć bez obaw?!

Żeby rozbić saszetkę to trzeba się natrudzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmówiłem listownie drożdże Wyeast 1187 Ringwood Ale 50 ml i listonosz mi włożył do skrzynki rąbek listu bo tak napuchnęło że szkoda słów! Musieli przygnieść w transporcie' date=' list ekonomiczny z 3 dni temu pewnie zgnietli... więc mam pytanie czy jak takie drożdże wstawię do lodówki w kilka stopni to za np. tydzień czy dwa mogę je użyć bez obaw?![/quote']

Żeby rozbić saszetkę to trzeba się natrudzić :)

Kurde pierwszy raz zamówiłem więc mówię sobie zobaczymy jak to jest a tu ktoś mnie pozbawił przyjemności :)

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musieli nieźle doładować, ja na początku nie dawałem rady ręką, teraz mam metodę że praktycznie skacze po tej torebce skakać. Chociaż przestałem się dziwić w jakim stanie paczki dojeżdżają gdy parę razy zobaczyłem jak jeżdżą pocztowcy i kurierzy...

 

jak zrobisz starter to nie powinno być problemu, może będzie trochę dłużej ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam metodę że praktycznie skacze po tej torebce skakać.

No to ostra jazda. Ja rozwalam saszetkę ˝na żabę˝. Biorę saszetkę za jeden koniec i walę o blat stołu. Takie płaskie ˝bum˝ i 100% skuteczności za pierwszym razem. Dlaczego ˝na żabę˝? Kiedyś na biologii żaby zabijało się biorąc je za nogi i waląc głową o kant stołu. Teraz na szczęście puszczają filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio trzymałem w lodówce aktywowaną saszetkę przez ponad miesiąc. Obawiając się przykrości zrobiłem nawet starter. Ruszył szybciutko. Piwo zadane drożdżami fermentuje prawidłowo.

Wydaje mi się, że nic złego nie ma w tym, że da się drożdżom w saszetce najeść, a te co2 co naprodukują chyba strasznie im nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozbić saszetkę to trzeba się natrudzić :)

Po pierwszej z którą się męczyłem następne już udaje mi się rozgnieść rękami, jak producent kazał. HGW, czy mi pary w łapach przybyło czy co... :)

 

A w temacie - jak się drożdże okazały żwawe i napuchły saszetkę w 24 godziny, to przetrzymałem je 2 dni w lodówce i nic im nie było, po godzinie na starterze była gruba czapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie skacze po tej torebce

To może spróbuj tak jak zaleca producent:

http://www.wyeastlab.com/hb_smackpack.cfm

Działa bez pudła.

spróbuję, na razie ustawiałem tę ampułkę w roku stawałem lekko stopą, tak żeby mi z tego rogu nie uciekła i mocniej naciskałem. Też działo bez pudła, ale następną razą posłucham producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.