Skocz do zawartości

Dobór przewodu piwnego do wyszynku


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosuj sobie 3/8" zarowno do gazu jak i do piwa. Przewod czym krotszy tym lepiej, ale daj z 20-30cm zapasu, aby obciac koncowki wezy jakby sie wyrobily od szybkozlaczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić do gazu jak i wyszynku 3/8. Na beerservice był, teraz chyba braki mają tylko gazowy jest on się różni tym, że jest czerwony. Dostaniesz na allegro u kegpepsi. Od razu zainwestuje w John Guest 3/8, jeśli kolumnę będziesz miał w kegeratorze to John guest 3/8 na 5/16, jak cos, mam takich sporo nowych, mogę Ci tanio sprzedać kilka. jak chcesz mogę Ci pomóc skompletować całość i polecić gdzie kupisz najtaniej i najlepszy osprzęt.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj sobie 3/8" zarowno do gazu jak i do piwa. Przewod czym krotszy tym lepiej, ale daj z 20-30cm zapasu, aby obciac koncowki wezy jakby sie wyrobily od szybkozlaczek.
 
Z tym czym krótszy tym lepszy bym się nie zgodził. Nie mniej niż półtora metra bo z pienieniem później problemy są, dużo piwowarów ma problem z pianą przez za krótki przewód, a po zmianie na 1.5-2m problem znika.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wyszynkuje bezpośrednio z kega 5l i przy nie otwieraniu kompensatora na maksa nie mam problemu z pienieniem (chyba, że to mocno nagazowana pszenica). 
Typowej kolumny piwnej nie mam. Kupiłem od chińczyków rurę, do której wkręca się kran, więc złącze John Guest nie zmieści się. Czy przewód piwny można zacisnąć opaską ślimakową?

FE920A00-1B00-45F0-B780-A1472EE63FBD.jpeg

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wyszynkuje bezpośrednio z kega 5l i przy nie otwieraniu kompensatora na maksa nie mam problemu z pienieniem (chyba, że to mocno nagazowana pszenica). 
Typowej kolumny piwnej nie mam. Kupiłem od chińczyków rurę, do której wkręca się kran, więc złącze John Guest nie zmieści się. Czy przewód piwny można zacisnąć opaską ślimakową?
FE920A00-1B00-45F0-B780-A1472EE63FBD.jpeg.93136108eac84996054557d2304a5a46.jpeg
Można, chociaż ja inne polecam. Dorzucam foto. Ciekaw jestem, ile miejsca w środku skoro mówisz, że się nie zmieści jg, króćce mają podobne wymiary więc nie wiem jak chcesz zmieścić, chyba że kątowy. Środek zaizoluj, najłatwiej przewody piwne owinąć izolacja do rur. 36f8e835e479d75c2ddbf722f51b84a5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna ma średnice 100 mm i kupiłem króciec kątowy. JG pewnie zmieściłby się, ale gwint od kranu będzie wystawał i będzie nieestetycznie wyglądało.

 

Załóżmy, że wykorzystam złącza JG to potrzebuje kupić następujące elementy:

*przewód piwny 3/8” - 2m

*przewód gazowy 3/8’’ - 1m

*złącze John Guest 3/8” - 3 szt (jedna przy kranie, druga przy kegu, jedna do gazu przy kegu)

*izolacja do rur 

 

Jak podłączyć przewód piwny gazowy do reduktora?

 

Widziałem, że można kupić przewód piwny w izolacji wraz z przewodami wodnymi służącymi do chłodzenia przewodów piwnych (zdjęcie poniżej). Jest sens inwestować w takie coś? Przewód jest drogi, a do tego należałoby wykonać układ zamknięty z zimną wodą i pompką do recyrkulacji.

BA7444A9-325E-4886-861A-7C6E0E7905B3.jpeg

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna ma średnice 100 mm i kupiłem króciec kątowy. JG pewnie zmieściłby się, ale gwint od kranu będzie wystawał i będzie nieestetycznie wyglądało.
 
Załóżmy, że wykorzystam złącza JG to potrzebuje kupić następujące elementy:
*przewód piwny 3/8” - 2m
*przewód gazowy 3/8’’ - 1m
*złącze John Guest 3/8” - 3 szt (jedna przy kranie, druga przy kegu, jedna do gazu przy kegu)
*izolacja do rur 
 
Jak podłączyć przewód piwny gazowy do reduktora?
 
Widziałem, że można kupić przewód piwny w izolacji wraz z przewodami wodnymi służącymi do chłodzenia przewodów piwnych (zdjęcie poniżej). Jest sens inwestować w takie coś? Przewód jest drogi, a do tego należałoby wykonać układ zamknięty z zimną wodą i pompką do recyrkulacji.
BA7444A9-325E-4886-861A-7C6E0E7905B3.thumb.jpeg.9901889091b418bc28d4db563ac7f0fa.jpeg
Na reduktor że króciec powinien być albo można, jak ja mam, na JG. Pythona można kupić, ale jest drogi, tanio można samemu zrobić, jak opisałem, izolacja do rur.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.