Skocz do zawartości

Filtrator spiralny zamiast fałszywego dna?


eltomek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy taka spirala https://allegro.pl/oferta/filtrator-do-piwa-typu-owalny-piwo-domowe-slod-6318106115 ma szansę zastąpić fałszywe dno?

Plusem takiego rozwiązania jest możliwość mieszania mieszadłem automatycznym całego zacieru, bo fałszywe dno tworzy "martwą" strefę i przy grzaniu kuchenką brzeczka może się przypalać (wtedy w grę wchodzi jedynie recyrkulacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używałem FD, mam taką spirale, u mnie sprawuje się idealnie, co prawda nie mam mieszadła automatycznego, ale pod spiralą nie przypala nic. Jak robiłem pszeniczne, gdzie użyłem tylko słodu pszenicznego nie było problemu z filtracją.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, tmk1 napisał:

Nada się jak najbardziej.

W artykule http://howtobrew.com/book/section-3/getting-the-wort-out-lautering/getting-the-most-from-the-grainbed John Palmer pisze, że w części kadzi filtracyjnej, której znajduje się ujście występuje większy niż gdzie indziej przepływ i że należy zbierać filtrat ze środka. Dlatego zamiast owalnego filtratora pomyślałem o skonstruowaniu filtratora w kształcie owalnym z krzyżem w środku (coś jak "+" w okręgu) przy czym ramię "plusa" idące do kranika zrobiłbym z litej rurki stalowej, tak aby zwiększyć powierzchnię filtra. No ale do tego potrzebuję ok 2m takiej spirali, ale kupując gotowe rozwiązanie płaci się ok 70zł/mb takiej spirali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.