Skocz do zawartości

Za wcześnie przelane na Cicha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie sugerując się instrukcja z zestawu surowców po tygodniu burzliwej zlalem na cichą mojego Dry Stouta (już wiem żeby się tym nie sugerować tylko BLG) w dzień zlewania to była ostatnia niedziela 4blg, rurka coś tam bulknela, pokrywa wybrzuszona, woda w rurce wyparta w środę wieczorem pomiar wskazywał dalej 4blg, jeśli w weekend wynik się powtórzy to będę butelkować, cukru dam 4g/0,5l i po tygodniu szybko wypije, chyba w tak krótkim czasie nie porobią mi się granaty?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fotohobby napisał:

4g na 0.5l ???

 

33 minuty temu, Robert87 napisał:

4g/0,5l to idealny przepis na granaty. 4g/1l jest sensowniejsze choć i tak za dużo jak na dry souta.

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

 

To ile wg Was ma sypnąć?  Bo taka odpowiedź to nie odpowiedź.

Policz sobie jakimś kalkulatorem. Możesz dać 2.5 - 3 g ale jak dasz 4 to się szybciej i mocniej nagazuje.

Nie będzie w stylu ale jak lubisz mocniej nagazowane to przecież Twoje piwo. Jeśli mają być granaty to będą nawet po wsypaniu 2 gramów.

Często sypię 4g a nawet5g na butelkę, gdy chcę aby piwo się szybko nagazowało.

Kilka lat wstecz nie miałem miarki i nie ważyłem cukru sypałem płaską lub nawet trochę więcej łyżeczkę cukru do butelki - to pewnie więcej niż 5 g. i nigdy nie miałem ani jednego granata za to piwo mogłem spijać 3-4 dni od rozlewu.

Wsyp sobie kilka butelek z 4g kilka z 3g czy jak wolisz zaznacz i będziesz wiedział jakie nagazowanie i jak szybkie Ci pasuje.
Jeśli to możliwe postaw piwko w miejscu, w którym ewentualny granat będzie najmniej szkodliwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.