Skocz do zawartości

Fermentacja cicha


Beqq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to (pod)forum!

Takie pytania gdzieś w Piaskownicy a konkretnie może w Zagubionych?

Jeśli musisz przelewać piwo do innego pojemnika (a musisz?) to może być bez rurki o ile zapewnisz piwu brak kontaktu z powietrzem/ tlenem.

Np. napełniając fermentor przed przelaniem piwa dwutlenkiem węgla (kwasek cytrynowy plus soda oczyszczona, albo osobna butla), a potem zamykając niezbyt szczelnie.

Ale skoro pytasz zakładam, że nie musisz przelewać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zasada napisał:

Nie to (pod)forum!

Takie pytania gdzieś w Piaskownicy a konkretnie może w Zagubionych?

Jeśli musisz przelewać piwo do innego pojemnika (a musisz?) to może być bez rurki o ile zapewnisz piwu brak kontaktu z powietrzem/ tlenem.

Np. napełniając fermentor przed przelaniem piwa dwutlenkiem węgla (kwasek cytrynowy plus soda oczyszczona, albo osobna butla), a potem zamykając niezbyt szczelnie.

Ale skoro pytasz zakładam, że nie musisz przelewać ;)

 

 

Przepraszam za zły dział. Nowy jestem :)

 

Za każdym razem ktoś mówi o przelewaniu na cichą ze względu na negatywny wpływ drożdży po burzliwej fermentacji.

 

Będzie to moja pierwsza warka i nie chciałbym tego zepsuć. Więc zapytam też czy powinienem dokonywać przelewania na cichą? Czy zostawić w tym samym fermentatorze na kolejny tydzień?

 

PS. W planach jest piwo pszeniczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Beqq napisał:

PS. W planach jest piwo pszeniczne

Daj piwu fermentować do skutku (2-3 tygodnie w jednym wiadrze), bez przelewania.

Admina poproś o przesunięcie tematu, bo bałagan ;)

2 minuty temu, Beqq napisał:

Za każdym razem ktoś mówi o przelewaniu na cichą ze względu na negatywny wpływ drożdży po burzliwej fermentacji.

Za każdym razem, kto mówi? TK?

Zadbaj o ilość drożdży, zadbaj o temperaturę brzeczki (schłodź do dolnej granicy dla zastosowanych drożdży) i fermentacji (najpierw stałą w okolicach dolnej granicy, po tygodniu (?) rosnąca powoli w stronę górnej granicy dla wykorzystanego szczepu), nie przejmuj się autolizą.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nazwa użytkownika napisał:

Z tym kwaskiem cytrynowym i soda oczyszczona zrobić trzeba roztwór w proporcjach 1:1? No i jakie ilosci? Zaciekawiło mnie to.

Ja robiłem na czuja, opcję z balonikiem. Tutki na YT są różne od bardzo prostych (uczniowskich powiedzmy) po takie z wyliczeniami (widziałem ale nie zabookmarkowałem).

Poszukaj ocet soda, kwasek soda, reaktor co2 do akwarium. Na forum też pewnie już opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.