Skocz do zawartości

Użytkownick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i koledzy,

 

chciałbym podzielić się z Wami moim "patentem" na napowietrzenie brzeczki. Pomysł jest na tyle odkrywczy, że ktoś na to wpadł na pewno już ? ale nie znalazłem tematu żadnego. Jeżeli dubluję to przepraszam z góry ?

 

Wszystko widoczne na zdjęciach poniżej, tak samo jak i efekt po zastosowaniu takiej "przeszkody" na końcu węża ? może komuś się przyda 

20210227_211645.jpg

20210227_211606.jpg

20210227_211553.jpg

20210227_211533.jpg

20210227_211523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, anteks napisał:

A ta blaszka ma na celu....?

ps chwilka blenderkiem

 

Tak jak kolega @x1d zauważył, do rozchlapywania. No tak blender to jest znana na forum opcja i nie neguję jej. Po prostu jak ktoś nie ma możliwości używać blendera, wiertarki czy miksera, to może sobie sporządzić takie cudo i tez będzie git ?

 

Co do czystości, to myślę że kwestia odpowiedniego przygotowania trytki i blaszki, tak samo jak i blendera ? chociaż mam wrażenie, że łatwiej po prostu wygotować dwa małe elementy niż stopkę do blendera. Ale nie wiem, nie używałem nigdy.

 

@tmk1 tak?

 

@sultan_kanapy tak, to był mój punkt wyjścia ogólnie ale, że nie miałem pod ręką, jak nad tym myślałem, a brzeczka się gotowała to opracowałem taką technologię xD i w sumie to trzeci raz jak tego używam i poprzednie dwa piwa nie miały problemu ani ze startem fermentacji, ani z dojedzeniem cukrów ? a jedno z nich to był RIS 22 Plato, który po 2 miesiącach leżakowania jest świetny ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.