Skocz do zawartości

Kranik do piwa nie blokuje się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Zakupiłem nowy kranik do piwa i mam mały dylemat 

Gdy podciągnę rączkę do siebie tak aby otworzyć zawór i nalać piwo to muszę trzymać cały czas do momentu aż nie napełnię szklanki piwem bo jak puszcze dźwignie to kranik się zamyka 

Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

A może tak ma być? 

Byłem przekonany że się zablokuje i piwo będzie się samo lało a tak nie jest. 

POZDRAWIAM 

 

IMG_20210301_122655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to rączką właśnie sterujesz przepływ piwa i mechanizm jest tak skonstruowany ,aby rączka odbijała - wracała do pozycji pierwotnej. Czyli powinno tak być. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :) 

 

PS. Ja bym się tam cieszył ,że mi nie przeleje piwa jak zapomnę raczki przekręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Senior123 napisał:

Gdy podciągnę rączkę do siebie tak aby otworzyć zawór i nalać piwo to muszę trzymać cały czas do momentu aż nie napełnię szklanki piwem bo jak puszcze dźwignie to kranik się zamyka 

Jest dokładnie tak jak już to powiedział @Symonides. Moje krany CELLI zachowują się dokładnie tak samo, chodzi o to by nie przelać. Jeżeli dźwignię popchniesz to wtedy będziesz miał spienianie (wiele kranów tak działa, ale nie wszystkie). Ta mała dźwignia na boku steruje kompensatorem, będzie dławiła przepływ, ale za to piwo przy nalewaniu nie będzie się pieniło. Przydatne jak masz trochę mocniej nagazowane piwo albo trochę cieplejsze piwo.

Jeżeli takie działanie Ci się nie podoba to @nike21 dał Ci jeden ze sposobów. Razem z tym sposobem działa jeszcze jedna drobna modyfikacja, możesz odkręcić śrubkę z przodu kranu i wyjąć sprężynę (ma tak wiele kranów ale nie wszystkie). Wtedy dźwignia nie będzie odbijała automatycznie i nie potrzeba bardzo mocno dokręcać nakrętki. Z tej modyfikacji korzystają czasem w obleganych barach, barman może lać piwo na dwie szklanki z jednej kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za szybką odpowiedź ?

Raczej nie będzie mi to przeszkadzało szczerze mówić nie byłem tylko pewny czy to jest wada i ktoś mi to pogonił czy tak ma być. Więc nie będę kombinował niech tak będzie ?

Jeszcze raz dzięki 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.