Skocz do zawartości

Pomiar temperatury


Beqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niestety nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Z góry przepraszam za powtórzenia.

 

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób mierzyć temperaturę brzeczki w fermentatorze (plastikowy 33L).

 

Chodzi o sam sposób, np. normalnym termometrem. Czy jest normalnym uchylenie wieczka i manualne zanurzenie końcówki termometra w brzeczce? 

 

Proszę o pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beqq napisał:

Witam,

 

Niestety nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Z góry przepraszam za powtórzenia.

 

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób mierzyć temperaturę brzeczki w fermentatorze (plastikowy 33L).

 

Chodzi o sam sposób, np. normalnym termometrem. Czy jest normalnym uchylenie wieczka i manualne zanurzenie końcówki termometra w brzeczce? 

 

Proszę o pomoc :)

 

 

 

Witaj, nie nie otwiera się fermentora, bo to zwiększa ryzyko zakażenia. Najprostszą metodą, choć na pewno nie w 100% dokładną jest naklejenie na fermentor termometru takiego jak TUTAJ, lepszą alternatywą, ale i droższą jest iSpindel

Edytowane przez kiwitom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, anteks napisał:

A w jakim celu ten pomiar?

 

Nie ukrywam, że jestem początkujący i chcę się dowiedzieć możliwe wszystkiego przed pierwszy razem. 

 

Z tego co czytałem, zalecają sprawdzać temperaturę brzeczki. Czy w takim wypadku pozostawić to przypadkowi i pilnować jedynie temperaturę otoczenia fermentatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robert87 napisał:

Kup sobie czujnik pt100, do tego konwerter i masz precyzyjnie podana temperaturę.
https://pl.aliexpress.com/item/1671441581.html

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak już to wolałbym dołożyć te 40-50 zł i kupić iSpindela, nie dość że będzie miał kontrolę temperatury, to jeszcze do tego poziom wyfermentowania brzeczki, a i nie trzeba robić dziur w wiadrze, które to są dodatkowym ryzykiem zakażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie ispindla, ale wcześnie zbudowałem sobie termometr z podglądem po wifi w telefonie. Mały czytelny LCD poza wiadrem i zdalny podgląd z wykresem i historią temperatur w aplikacji. Jedynie termometr musi mieć dostęp do WIFI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.