Skocz do zawartości

witam brac piwna


JKM

Rekomendowane odpowiedzi

Piwowarem jak narazie nie jestem ale za niedlugo pewnie zostne;) wasze forum natchnelo mnie i moze calkiem niedlogo zmieni jakosc mojego zycia, mieszkam na malej wyspie na oceanie indyjskim, Reunion gdzie wyrwanie flaszki godnego browca graniczy z cudem lub zapascia finansowa, w sklepach zalezc mozna hajnekena(tfu) miejcowe Bourbon vell "dodo" i Fischer (buerk) i fenixa z sasiedniego Mauritiusa... fiasko na calej lini (oczywiscie sa i puszki dla zuli w stylu Bavaria 8.4 itp.)

 

na poczatek napalilem sie na uwarzenie czegos w stylu dobrego slowackiego pilznera, nie za mocne w porocentach za to godne w smaku i jak znalazl do ochlodzenia sie w miejscowym prawie piekielnym klimacie

 

na razie bede wertowal watki zanim zaczne Wam zawracac glowe glupimi pytaniami

 

pozdrowionka:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powod banalny do bolu, praca

jestem tatuatorem , szukalem nowego studia i jedna z propozycji pochodzlia z Reunion wlasnie, wiec czemu nie? gdyby nie piwo mogl bym powiedziec ze wyladowalem w raju, hehehe

 

 

swoja droga zapraszam wszystkich na forum TattooArt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i powodzenia życzę. :cool:

z kitem do czeskiego pilznera, od tego piwa chce zaczac

A masz warunki do dolnej fermentacji (temp ok 10°C)?

Bo jesli nie, to piwo może wyjść trochę inne niż czeski pils.

Ale tak czy inaczej na pewno będzie lepsze niż to co możesz kupić w sklepie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie szukam okazyjnej lodowki do lodow (taka z rozsuwanymi drzwiczkami na gorze) , kit zamowilem i jak znam zycie na wyspie to pewnie z miesiac lub wiecej poczekam az doleci hehehe, zapoznalem tez jednego miejscowego piwowara, narazie przez internet, dzieki fracuskojezycznemu odpowiednikowi Waszego forum

 

jesli wszysko pojdzie zgodnie z planem, sylwestra obleje godna piana z godnego piwa!;)

 

dzieki za wsparcie!

 

 

na zdrowie:beer:

Edytowane przez JKM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie szukam okazyjnej lodowki do lodow (taka z rozsuwanymi drzwiczkami na gorze) , kit zamowilem i

Do brewkitów dodawane są z reguły drożdże górnej fermentacji, więc jeśli chcesz fermentować w lodówce, to zakup dodatkowo też jakieś drożdże dolnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, szukasz jakiegos spejalisty od sznyt? :tort: moze moge pomoc

zastanawiam się od jakiegoś czasu poważnie nad tym i chciałem poznać opinię kogoś kto miał z tym styczność. Chodzi mi głównie o jakieś efekty niechciane, typu papranie się rany itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zacierania mozliwosci narazie brak, czytam Wasze forum i czytam i im wiecej czytam tym mniej wiem;)

 

co do skaryfikacji... papranie sie rany jest integralna czescia procesu gojenia, wszystko zalezy od tego jak efekt chcesz uzyskac (blizny plaskie, 3D itp.) chodzi oczywiscie o papranie kontrolowane;)

przy profesjonalnie wykonanej skarze nie ma ryzyka w postaci bonusow typu zoltaczka czy HIV a artysta sam Ci wyjasni jak "zapaprac" aby otrzymac upragniony efekt

to boli jak cholera, tatuaz przy skalpelu to cienkie piwko;)

 

ps. zasadniczo wykonuje sie trzy typy skaryfikacji

 

- skalpel

- branding (wypalanie)

- chemiczna (np. kwasy czy lugi)

Edytowane przez JKM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.