Skocz do zawartości

Drożdże - jakie do belgów?


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

używałem THG m.in. warząc Witka na WWP mogę powiedzieć że fermentacja trwa nieco dłużej niż zwykle ale burzliwa przebiega i tak szybciej niż przy drożdżach wyeast witbier 3944 i wlp 570 golden ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatniego miesiąca warzyłem serie piw na WLP 500 (odpowiednik 1214 Weast'a) i WLP 530 (odpowiednik THG). Co prawda były to moje pierwsze triple/duble ale różnice między tymi szczepami są znaczne.

 

WLP 500

 

We wszystkich piwach niesamowity zapach bananowy i dość szybka fermentacja. Odfermentowanie głębokie. Piwa są jeszcze zbyt młode, żebym je ocenił ale zapowiadają się niezwykle smacznie.

 

Belgian Ale z 13°Blg w ciągu 7 dni odfermentował do 2°Blg (i to już nie zmieniło się na cichej)

Tripel 18°Blg w ciągu 7 dni spadł do 2,5°Blg po 2 tygodniowej cichej dotarł do 2°Blg (cukier około 14% zsypu)

Dubel 16°Blg po tygodniowej fermentacji burzliwej i 2 tygodniowej cichej spadł do 2,5°Blg

 

WLP 530

 

Brak wyraźnego zapachu bananowego w zamian pojawiły się mocne maliny/jeżyny/porzeczki . Tempo fermentacji znacznie wolniejsze Odferementowanie nie aż tak głębokie.

 

Belgian Pale Ale 12,8°Blg po 6 dniach burzliwej spadło do 5°Blg a po cichej (2 tyg) do 3°Blg

Tripel z 20°Blg (cukier 12% w zsypie) po tygodniu burzliwej spadł do 5,5°Blg a finalnie wylądował na 3°Blg

Belgian Dark Strong Ale 22,5°Blg (cukier 18%) - po tygodniu spadło do 11°Blg !! Wstawiłem do ciepłego (26°C ) i po kolejnych 3 dniach spadło do 9°Blg a po tygodniu do 6,5°Blg . Cały czas sobie pracują (już w chłodniejszej temperaturze) i mam nadzieję, że do 5°Blg finalnie dociągną.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, napiszę tu co by nie mnożyć wątków. Jeśli podzielę saszetkę na 2 części i zrobię z nich 2 startery to ile czasu będą potrzebowały drodżaki na odpowiednie rozmnożenie aby skutecznie zaatakowały piwo 15°Blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, napiszę tu co by nie mnożyć wątków. Jeśli podzielę saszetkę na 2 części i zrobię z nich 2 startery to ile czasu będą potrzebowały drodżaki na odpowiednie rozmnożenie aby skutecznie zaatakowały piwo 15°Blg?

Czas nie ma specjalnego znaczenia, każdy krok prawidłowego startera zajmuje 12 do 36 godzin.

 

Ważne jest, żeby

1. Była dostatecznie duża objętość końcowa dla danej warki (kalkulator na mrmalty.com)

2. Było dostatecznie dużo pożywienia (brzeczka 7-10 Blg) i tlenu (mieszanie)

3. Przyrost objętości nie był zbyt duży; jak robisz duży starter z małej ilości drożdzy, trzeba go robić krokami - przyjmuje się, że w kazdym kroku można zwiększyć objętość startera 1 do 10 (ostrożniejsi mówią 1 do 4).

 

Jeżeli dla saszetki zalecany jest 1 litr, to dla połowy w zasadzi najpierw powinieneś zrobić starter 1/2 litra, a potem powiększyć go do 1 litra czy dalej. Ale myślę, że spokojnie możesz pominąć ten etap, pół saszetki w litrze jeszcze ujdzie, chyba, że są jakies bardzo stare drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, napiszę tu co by nie mnożyć wątków. Jeśli podzielę saszetkę na 2 części i zrobię z nich 2 startery to ile czasu będą potrzebowały drodżaki na odpowiednie rozmnożenie aby skutecznie zaatakowały piwo 15°Blg?

Są różne sposoby przygotowania drożdży do fermentacji nastawów o wysokim Blg, każdy z nich jest dobry jeżeli przynosi pozytywne skutki. W moim przypadku nigdy nie zawiodłem się używając gęstwe do fermentacji wysokiego Blg, czego nie mogę powiedzieć o starterze. Przy użyciu świerzych drożdży wyrobiłem sobie nawyk robienia startera, używam go do zrobienia lekkiego jasnego piwa 11 do 12 Blg, celem "rozruszania" drożdży i uzyskania gęstwy. Mając silną gęstwe można liczyć na skuteczną fermentacjie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

I jednak zdecydowałem się na THG. Moje wątpliwości odnośnie tempa ich pracy okazały się niepotrzebne. Najpierw błyskawicznie rozprawiły się z BPA - na rozruszanie. Teraz fermentują tripelka też w szybkim tempie (jakieś 7l piany w fermentatorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.