Skocz do zawartości

Refermentacja Kölscha


konrados78

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo fermentowało 3 tygodnie. Po tym czasie przelałem na cichą i chcę potrzymać ok. 2 miesiące w lodówce 6-8 stopni.
Czy do butelkowania powinienem dodać gęstwy czy powinno bez problemu się nagazować ?

Fermentowałem FM 42 stare nadreńskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, konrados78 napisał:

Po tym czasie przelałem na cichą i chcę potrzymać ok. 2 miesiące w lodówce 6-8 stopni.

 

Dlaczego chcesz tak zrobić?

 

14 godzin temu, BROWAR KWARTA napisał:

Powinno się nagazować.

 

Po 2 miesiącach w lodówce? Według mnie to będzie loteria, z większym prawdopodobieństwem, że raczej się nie nagazuje. Ja to bym się zastanawiał czy w ogóle zadawać 2-miesięczną gęstwę do nowego piwa, a co dopiero refermentacja piwa, które było tak długo w lodówce, na dodatek po przelaniu na cichą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piwosz86 napisał:

 

Dlaczego chcesz tak zrobić?

 

 

Po 2 miesiącach w lodówce? Według mnie to będzie loteria, z większym prawdopodobieństwem, że raczej się nie nagazuje. Ja to bym się zastanawiał czy w ogóle zadawać 2-miesięczną gęstwę do nowego piwa, a co dopiero refermentacja piwa, które było tak długo w lodówce, na dodatek po przelaniu na cichą :D 

 

Nie chcę używać tej samej 2 - miesięcznej gęstwy. Do refermentacji dodałbym jakiejś innej, świeższej. Pytanie tylko czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Tobie pomoże:

- zrobiłem dwa "kelsze", oba trzymałem na cichej miesiąc w 2 do 5 st. C (takie warunki). Do jedego przy butelkowaniu dodałem gęstwę (świeżą, po Alcie), do drugiego nie dałem. Oba nagazowały się wzorowo, choć ten z gęstwą nieco szybciej.

Drożdże FM42.

Ja miałem problem z nagazowaniem lagerów po żelatynie. Drożdże hybrydowe nagazowaly się bez problemu.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.