Skocz do zawartości

Pytanie o fermentację Draughta od Coopers'a


q2ty

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza warka i przyznaję szczerze że jeszcze nie do końca jestem oczytany. Win mam już wiele za sobą ale jestem w trakcie piwnego debiutu :P Nastawiłem w piątek brew-kita, Blg z 12 spadło do 1, na dnie jest sporo drożdżowego zapewne osadu ale rurka nadal wolno bulka i klarowność pozostawia wiele do życzenia. W "instrukcji obsługi" o przelewaniu na cichą fermentację nic nie bylo ale zastanawia mnie to coraz bardziej gdyż w czwartek wybywam a jeśli piwo się nie sklaruję nie przeleję go do butelek. Czy powinienem zlać znad osadu i zostawić je spokojnie na 1,5 tyg zanim wrócę? Czy to wina producenta czy takich "gotowców" nie trzeba przelewać na cichą?

 

Dori

Edit - zmiana tematu na bardziej adekwatny

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :P

Hmmm, 12Blg do 1Blg i dalej bulga to cosik nie tak. Sugerowałbym bardziej błąd pomiaru. Jeżeli słuchać odgłosy fermentacji to zostaw w spokoju i poczekaj aż przestanie. Ale tak zupełnie :)

Piwo na tym etapie jest zupełnie nie klarowne i tym się nie przejmuj - tak ma być.

Jeżeli musisz wyjechać, to sugerowałbym w tym przypadku przelać na cichą fermentację, a po powrocie do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicha fermentacja daje nam gwarancje, że piwo będzie bardziej klarowne, dofermentuje i będzie bezpieczniej rozlewać do butelek. Wynik pomiaru rzeczywiście troche dziwny :P A jaka była temperatura pomiaru, należy pamiętać, że balingomierz jest skalibrowany na 20 st C. Ewentualnie może jakieś rozcieńczenie próby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar na pewno dobry bo jest monitorowany na bieżąco - wrzuciłem cukromierz do balona :P Zalecana temp miała wynosić 21-27 stopni więc starałem sie utrzymać ją na tym poziomie. Bulka ale już bardzo spokojnie więc wierzyłbym w ten pomiar. Chodziło mi głównie o to przelewanie na cichą bo w instrukcji o tym nic nie bylo a nie wygląda dobrze zostawić browar na tydzień na tym osadzie. Nie będzie problemów z refermentacją po tyg skoro tak szybko te drożdże zeżarły cukier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pokazuje bo już nie raz go sprawdzałem. Zresztą nawet na puszce napisali że fermentacja trwa 4-6 dni przy tej temp :P Może takie drożdże... W każdym razie dziś przelewam na cichą bo mimo że już praktycznie stanęło w miejscu to na rozlewanie do butelek się nie nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Musiałem robić na 2 balony po 10l bo w aktualnym miejscu pobytu tylko taką miałem możliwość. Nic innego oprócz puszki nie dodawałem, Blg mierzyłem później i nadal 1... :D W każdym razie po powrocie wszystko ustało, to co powinno znalazło się na dnie i klarowny browar zakapslowałem. Jakiś czas temu otworzyłem tygodniową flaszkę i trzeba przyznać że ma potencjał... :) Dzięki za pomoc wszystkim zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.