Skocz do zawartości

Czy ten probiotyk nadaje się do zakwaszania?


Ro2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam po 2kg Pale Ale i Pilsa, znalazłem w domu kilka opakowań probiotyku  Biopron IB-Symbio + Enzymes i pomyślałem, żeby uwarzyć pierwszego kwasa z zakwaszaniem w kotle. Tylko mam wątpliwości czy się nada, bo poza Lactobacillus ma też inne bakterie i do tego enzymy. Także piwo nie będzie jak Wojak, bez dodawania "sztucznych" enzymów ? Oto skład:

 

•    Bifidobacterium bifidum NCIMB 30179,

•    Bifidobacterium breve NCIMB 30180,

•    Bifidobacterium longum NCIMB 30182,

•    Lactobacillus acidophilus NCIMB 30184,

•    Lactobacillus casei NCIMB 30185,

•    Lactobacillus plantarum NCIMB 30187,

•    Lactobacillus rhamnosus NCIMB 30188,

•    Lactococcus lactis ssp. lactis NCIMB 30222,

•    Streptococcus thermophilus NCIMB 30189

 

Enzymy trawienne

•    Amylaza 1300 DU

•    Lipaza 675 FIP

•    Proteaza 4,5 400 HUT

 

Jeśli da radę, to ile kapsułek (jedna 4,5 x 10^9 CFU) i jaka temperatura? Jest trochę przeterminowany, ale trzymany był w chłodnym.

 

Edytowane przez Ro2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według internetów bakterie Bifidobacterium sp. i  Streptococcus thermophilus prawdopodobnie nie mają znaczenia, bo albo nie jesteś w stanie osiągnąć dostatecznie beztlenowego środowiska (to głownie dotyczy Bifidobacterium) albo brzeczka nie jest dla nich optymalną pożywką. Natomiast jeśli chodzi o enzymy to proteaza może może Ci zdegradować białka, co wpłynie negatywnie na pianę, ale nie mam pojęcia ile to 400 HUT oraz ile taka proteaza zachowa swoją aktywność.

 

Tak czy inaczej nic tu Ci raczej nie zaszkodzi, więc próbuj śmiało i się pochwal efektami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na blogu Beerfreak przeczytałem

Cytat

Drugim powodem mogą być… Lactobacillusy, którymi zakwaszamy brzeczkę. Nie są one w stanie samodzielnie przemieniać leucyny w kwas izowalerianowy. Okazuje się jednak, że sytuacja diametralnie się zmienia, jeśli towarzystwa dotrzymają im bakterie z rodzaju Streptococcus thermophilus. Dostarczają one produkty pośrednie niezbędne do przeprowadzenia takiej reakcji, a Lactobacillus niestety wykorzystuje sytuację i zabiera się za produkcję serowych aromatów. Streptococcus często znajduje się w probiotykach i kulturach mleczarskich.

I biorąc to i możliwość degradacji białek chyba sobie odpuszczę ten eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.