Skocz do zawartości

Surowce - ceny


PanJaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio porównałem sobie cenę gotowego zestawu z kosztem gdybym kupował pojedyncze surowce. Różnica wyszła mi malutka więc pytanie:

 

Zoszczędzić można jak kupię w hurcie podobne surowce na 10 warek (20L x 10)?

Wtedy wyjdzie oszczędność , czy po prostu kupujecie słody nie ze sklepów piwowarskich, proszę o sugestię, porady jak sobie to organizujecie. Ja do tej pory kupowałem gotowe zestawy na słodach

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaczynasz przygodę z zacieraniem to na początek polecam kupować gotowe zestawy. Naucz się na nich.

Zestawy w większości sklepów są sprawdzone i nieprzekombinowane - klasyczne style. Później możesz kombinować i układać własne receptury. W takiej kolejności będziesz miał doświadczenie i dobre podstawy.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem o tym. Śrutowanie też daje kolejne oszczędności po zakupie śrutownika, a świeżo zmielony chyba lepsze to tak jak z kawą? :)

No tak póki co planuje nadal kupować zestawy dopóki nie opracuje rzemiosła, ale w międzyczasie już rozgryzam kolejne etapy



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Możesz kupić bezpośrednio od słodowni, ale śrutowanie we własnym zakresie. Browamator.pl ma dobre ceny jak na sklep.

Tylko wysyłka wychodzi trochę drogo. Nawet jak przekroczyć się sumę zamówienia 350zl to wysyłka darmowa tylko do 30kg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PanJaqb napisał:

Więc jak wy organizujecie sobie zakup surowców? :) pod względem ekonomicznym :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Inwestuj w śrutownik, u mnie sprawdza się stołowy. Szukaj worków po 25kg słodów bazowych i zawsze wyjdzie taniej. Słody specjalne kupuje po 1-2kg i można sobie stworzyć fajny magazyn surowców ? Najlepiej robić raz większe zamówienie i ma się spokój na kilka warek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.02.2021 o 19:46, PanJaqb napisał:

Więc jak wy organizujecie sobie zakup surowców? :) pod względem ekonomicznym :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Na początku też kupowałem gotowe zestawy. Potem już śrutownik i worki słodów podstawowych po 25kg nieśrutowane, a specjalne oczywiście w mniejszych ilościach dostosowane do planowanych warek. Po kilku zestawach, wprawieniu się robiłem tak, że czytałem skład danego zestawu na stronie np na kilka- kilkanaście warek naprzód, sumowałem to i zamawiałem "hurtem" surowce jakby z tych zestawów. Wtedy to nawet liczyłem i wychodziło mi, że niektóre zestawy wychodzą drożej o raptem kilka złotych, ale na innych przebitka wynosiła ponad 10 zł. Więc oczywiście ekonomiczniej jest zamawiać worki po 25kg. Osobiście ostatnio zamawiam w Marxam, dodatkowo korzystam ze zniżki PSPD. 

Ciekawostka. Liczyłem ostatnio z ciekawości ile zarobił na siebie mój śrutownik z biowinu za 88zł. Zgrubnie licząc porównanie między nieśrutowanymi workami 25kg, a śrutowanymi workami po 5kg z których korzystałem przed śrutownikiem to wyszło, że śrutownik zarobił ok 1000zł. Różnica wynika z samej usługi śrutowania przez sklep oraz z zakupu słodu w większej ilości po prostu 25kg>5kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.