Skocz do zawartości

Saflager S23 - drożdże - dawkowanke


sqymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie przymierzam się do pierwszego pilsa z ekstraktów. Towar już mam, 2 ekstrakty jasne, Chmiel Oktawia - 30g, Chmiel Sybilla - 30g

temperatura fermentacji będzie ok 10stC. Powinno wyjść ok 12BLG i 23l.

 

Kupiłem bez namysłu 1 saszetkę drożdży S23. Dziś czytam etykietkę a tam że 1 saszetka jest na 10-15l w temperaturze pokojowej, a dla 9-15stC potrzeba 2 saszetkina 10-15 litrów.

 

W myśl tego co napisali to ja potrzebuję ze 3 saszetki - na bogato można powiedzieć.

Do tej pory głównie używałem US05 i tam 1 saszetka wystarczała na 20-23l nawet dla 16,5BLG

 

Jakie opinie i doświadczenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sqymon napisał:

W myśl tego co napisali to ja potrzebuję ze 3 saszetki - na bogato można powiedzieć.

 

No niestety. Zrób 10 litrów jakiegoś Leichtbiera na jednej saszetce, a mocniejsze piwko na gęstwie.

2 godziny temu, sqymon napisał:

Do tej pory głównie używałem US05 i tam 1 saszetka wystarczała na 20-23l nawet dla 16,5BLG

 

To też za mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gawron napisał:

 

To też za mało.

 

Co do US05 na etykiecie jest że 1 saszetka na 20-30l litrow 

 

27 minut temu, x1d napisał:

Albo, jak nie chcesz dokupować surowców, zrób na 2 razy.  Przy okazji możesz zrobić na innych chmielach, będziesz miał ich porównanie.

Ehhh, ale to 2x burdel w kuchni i dwa wieczory na chmielenie. Ogólnie samo chmielenie to ok, ale ogarnąć kuchnie po tym to już większy dramat... 

 

Założy że robię na 2x, to w którym dniu pobrać gęstwę i ile. Załóżmy że robił bum 2x 11litrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, sqymon napisał:

Założy że robię na 2x, to w którym dniu pobrać gęstwę i ile. Załóżmy że robił bum 2x 11litrów 

Jak skończy się fermentacja, liczyłbym z 2 tygodnie. Ilość policzysz kalkulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sqymon napisał:

Co do US05 na etykiecie jest że 1 saszetka na 20-30l litrow 

 

Tak. Producent bardzo optymistycznie podaje ilości potrzebnych drożdży.

48 minut temu, sqymon napisał:

w którym dniu pobrać gęstwę i ile

po skończonej fermentacji. ilość policzysz kalkulatorem. np tym https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro taki urok pilsa to trudno, zamawiam dodatkowe drożdże + trochę kapsli żeby na SMARTa uzbierać.... 

 

Musze ważyć póki niskie temperatury, bo potem temp w piwnicy zacznie rosnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sqymon napisał:

Powinno wyjść ok 12BLG i 23l.

Żeby było 12 BLG do fermentacji to raczej 20 litrów. Jak po gotowaniu będzie wyższe BLG to zawsze możesz dolać wody przed fermentacją. Uprzedzając  - najlepiej z nieotwieranej wcześniej butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sqymon napisał:

No to skoro taki urok pilsa to trudno, zamawiam dodatkowe drożdże + trochę kapsli żeby na SMARTa uzbierać.... 

 

Musze ważyć póki niskie temperatury, bo potem temp w piwnicy zacznie rosnąć ?

Ja bym radził uwarzyć ?
A nie można by z zachowaniem podstawowych zasad czystości zebrać wymaganą ilość drożdży podczas burzliwej z czapy drożdzowej ? Zdrowsze rozpędzone i głodne i dużo szybciej do użycia - fakt ryzyko infekcji istnieje ale sporo ludzi otwiera i zagląda do fermentorów i piwa wychodzą. Dezynfekcja, dystans i maseczka ? .

Edytowane przez WojtekGaaD
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.