Skocz do zawartości

Koźlak długa fermentacja


Emilerr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. To moj pierwszy post i od razu pytanie. Właśnie warzy mi się koźlak z brewkitu Gozdawy. Od samego początku stoi w temp 5-9 stopni. Pracowało intensywnie i nie w tym problem. Problem w tym że stoi już 25 dni i cały czas pracuje. Schodzę co jakiś czas do piwnicy żeby pobrać do zmierzenia BLG ale chyba nie ma sensu skoro pracuje. Czekać spokojnie czy coś pokombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miał 13.5 blg. Ile ma teraz nie mierzyłem. Wracałem z pustym naczyniem bo pracuje i żeby nie zakazić. Drożdze z zestawu, tylko ta jedna paczka (GLW35). 20 litrów. A i z dziennika mi wynika że jednak nie od razu w niskiej temp. Po 36 godzinach wyniosłem do piwnicy.

Edytowane przez emilerr@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emilerr@wp.pl napisał:

Początkowo miał 13.5 blg. Ile ma teraz nie mierzyłem. Wracałem z pustym naczyniem bo pracuje i żeby nie zakazić. Drożdze z zestawu, tylko ta jedna paczka (GLW35). 20 litrów. A i z dziennika mi wynika że jednak nie od razu w niskiej temp. Po 36 godzinach wyniosłem do piwnicy.

To jaka temp początkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, emilerr@wp.pl napisał:

Początkowo miał 13.5 blg. Ile ma teraz nie mierzyłem. Wracałem z pustym naczyniem bo pracuje i żeby nie zakazić. Drożdze z zestawu, tylko ta jedna paczka (GLW35). 20 litrów. A i z dziennika mi wynika że jednak nie od razu w niskiej temp. Po 36 godzinach wyniosłem do piwnicy.

Zaraz będzie burza, ale muszę się zapytać. Byłeś w wojsku szyfrantem, trafiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nazwa użytkownika napisał:

Zaraz będzie burza, ale muszę się zapytać. Byłeś w wojsku szyfrantem, trafiłem?

Hmm. Chyba za wcześnie wstałem i nie czaję dogryzki. Napisałem zbyt zawile?

7 godzin temu, anteks napisał:

To jaka temp początkowa?

23 stopnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, Panie jak Ty przetrzymałeś tego koźlaka prawie 2dni w 23C (zapomniałeś o nim?) to drożdże mógły pewną część ekstraktu przejeść, pòźniej  je uśpiĺeś nagłym obniżeniem temperatury, a teraz nie wiadomo, co się tam dzieje.  Zmierz BLG

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  cóż, na przyszłość drożdże dodajemy do brzeczki schłodzonej  do temperatury w której chcemy rozpocząć fermentację (+/- 2C).

Dla drożdży dolnej fermentacji to 8-10C.

Instrukcje są pisane pobieżnie a kiedy zmieni sięjakiś składnik (np drożdże) nie są aktualizowane.

 

Zmierz za 2 dni, jak nadal będzie 3.5 butelkuj

Jest w miarę klarowne ?p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 10:33, fotohobby napisał:

No  cóż, na przyszłość drożdże dodajemy do brzeczki schłodzonej  do temperatury w której chcemy rozpocząć fermentację (+/- 2C).

Dla drożdży dolnej fermentacji to 8-10C.

Instrukcje są pisane pobieżnie a kiedy zmieni sięjakiś składnik (np drożdże) nie są aktualizowane.

 

Zmierz za 2 dni, jak nadal będzie 3.5 butelkuj

Jest w miarę klarowne ?p

Tak się zastanawiam ile dodać glukozy i czy trzymać przez chwilę w domu (22 °C) czy zabutelkować i od razu do piwnicy. Wedle kalkulatora ok 80-90 gram glukozy i 500 ml wody (2.2-2.4 nagazowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nazwa użytkownika napisał:

Zabutelkuj i potrzymaj do tygodnia czasu w temperaturze, w której fermentowales. Sprawdzaj nagazowanie czy czasem granaty się nie tworzą. Później do piwnicy.

Cały czas fermentowałem w piwnicy. Jak długo mogą robić się granaty? Jeśli przetrzymają powiedzmy miesiąc to znaczy że się nie zrobiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emilerr@wp.pl napisał:

Cały czas fermentowałem w piwnicy. Jak długo mogą robić się granaty? Jeśli przetrzymają powiedzmy miesiąc to znaczy że się nie zrobiły?

 

Mogą być po tygodniu, mogą po miesiącu, a mogą i po pół roku. Kwestia, na ile piwo było niedofermentowane, ewentualnie jak szybko np. dzikusy będą dojadały bardziej złożone cukry.

Ogólnie, jeśli blg przez kilka dni nie spada i nie zakazisz, nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.