Skocz do zawartości

...a takie grodziskie...


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Nazwa użytkownika napisał:

Ok. Dzięki za odpowiedź. Słyszałem na internetach, że można takie piwo leżakowac latami.

 

Wedzonki jak najbardziej nadaja sie do długiego leżakowania. Efekty po czasie sa rozne, ale warto zawsze zostawić kilka butelek zeby zobaczyć jak zmienia sie w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 17:00, Nazwa użytkownika napisał:

... to jak długo powinno leżakować by nabrało walorów? Nigdy nie robiłem wędzonek, a grodziskie lada dzień idzie w butelki.

Jak robisz lekkie grodziskie to mozna pić już po 2 tygodniach . Najlepiej zużyć jak najszybciej bo po pewnym czasie stracą wędzonkę i nie będą za dobre . Ja z własnego doswiadczenia groddziskie robię coroku w maju  po czym zaraz spijam , jak zostanie do września to nie nadaje się juz degustacji .

W przeciwieństwie do wędzonego kozlaka , który może leżeć miesiącami i jest dobry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, choć po tygodniu może jeszcze nie być w pełni nagazowane. Co do tracenia wędzonki nie jestem w stanie się zgodzić - oczywiście nie miałem okazji pić własnej 10-letniej wędzonki, ale po roku dalej był to przyzwoity grodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Hmmm, jak to się ma do wypowiedzi pewnych panów, którzy degustowali jakiś czas temu grodziskie robione chyba 10 lat temu? 

Pierwsza butelkę otworze po tygodniu, następna po kolejnym tygodniu itd. ?

Piłem oryginalne Grodziskie 20-30 lat po terminie. Dupy nie urywało ale zepsute też nie było

ps wędzonki nie stwierdzono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.