Skocz do zawartości

[Docent]Debiut Miesiąca – styczeń 2021


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy ósmy rok zestawienia Debiutu Miesiąca! Start 2021 to przyznawanie tytułów za rok poprzedni. Browarem Roku zostało Piwne Podziemie, a tytuł Piwna Jakość powędrował do Browaru Grodzisk. Okazało się też, że nie tylko jestem autorem wyróżnień ale też ich adresatem. I ku memu zaskoczeniu otrzymałem tytuł Blogera Roku w Plebiscycie PSPD. Dziękuję za Wasze głosy!

Ale żeby nie było za bardzo kolorowo – gastronomiczny lockdown trwa i nie zapowiada się, by przed wiosną miał się skończyć. W styczniu zrealizowałem jak do tej pory cieszący się rekordową oglądalnością materiał z Michałem Maciągiem – właścicielem lokalu Piw Paw. To co stało się później wokół tego miejsca, wpisuje się już w dyskurs polityczno-społeczny na temat buntu przedsiębiorców, kwestii legalności rozporządzeń rządu i spraw zagrożenia epidemiologicznego.

Wróćmy do piwa. Nowy rok, nowy browar! W styczniu rozpoczęto warzenie w restauracyjnym Browarze Pstrągowa, który znajduje się w województwie podkarpackim, niedaleko Strzyżowa.

A kto zgarnął pierwszy Debiut Miesiąca w 2021?

 

Browar Bury – Porter Bałtycki

bury_pb.jpg?w=760&h=760

Porter Bałtycki 22° Blg, 9,5 % alk.

Już od dwóch lat tytuł w styczniu przynależy do bałtyckiego portera. Przy okazji Baltic Porter Day zawsze pojawi się pozycja, która zamiata konkurencję. W tym roku stało się tak z porterem z Browaru Bury. Najlepszy numer polega na tym, że to porter w dymionej odmianie, a na etykiecie i w opisie nie ma o tym słowa. Czyżby browar bał się afiszować z mało popularną w naszym kraju wędzonką? Wcale bym się zdziwił, gdyby nie było to tylko niedopatrzenie.

Jak widać na zdjęciu, piwo przepięknie prezentuje się w szkle.

W aromacie zachwyca lekką wędzonką, suszoną śliwką i czekoladą. W smaku lekka słodycz jest odpowiednio kontrowaną wędzoną nutą. Jest nawet i trochę goryczki! Świetnie ułożone, z niewyczuwalnym 9,5% alko. Wędzonka jest na umiarkowanym poziomie więc akceptowalna dla sceptyków, a i fascynaci dymienia na pewno wypiją z przyjemnością.

Wrażenia z degustacji wideo:

 

W wyróżnieniach tylko jedna pozycja! Taka sytuacja zdarza się chyba po raz pierwszy ale to chwilowa zadyszka naszych browarów, bo w lutym pojawiło się sporo ciekawych piw.

 

Brokreacja (Marysia) – Savage 002

savage.jpg?w=169&h=300Ocena piwa

 

Nowe browary:

 

janczar.jpg?w=150&h=75

 

 

 

View the full article

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.