Skocz do zawartości

Test chmieli - apa single hop


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zastanawiam się nad takim tematem. Uwarzyłem ok 20 warek z zacieraniem z czego 15 pochodziło z zestawów surowców z popularnych sklepów dla piwowarów. Technologicznie proces nie sprawia mi problemu. Ostatnio zacząłem kombinować nad własnymi recepturami i generalnie trochę wiedzy brakuje co do konkretnego stylu więc podpatruję różne receptury, porównuję zasyp i dobieram wg mojego uznania. Teraz chmiel. Przyznam szczerze, że póki co jest to dla mnie trochę celowanie - za małe doświadczenie ale - no właśnie - chyba zbyt mała znajomość poszczególnych chmieli. 

I teraz to nad czym się zastanawiam to jak najlepiej sprawdzać/testować chmiele? Wymyśliłem sobie, żeby cyklicznie warzyć np APA single hop na podobnym zasypie a w kolejnych warkach podmieniać jedynie użyty chmiel (sprawniej by było gdybym brzeczkę podzielił na pół i w osobnych garach używał 2 różnych chmieli ale póki co nie mam drugiego gara więc po prostu będzie więcej takiego samego piwa - szwagier będzie zadowolony). Czy to dobra droga? Czy może lepiej polować w sklepach branżowych na single hopy ?

 

Co do samej receptury to pomyślałem o 100% pale ale lub 75% pale ale + 25% pszeniczny, zacieranie jedno-temperaturowo  66-67 stopni, chmielenie np po 30g na 60min, 10min, 0min.

 

Podzielicie się swoimi doświadczeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robię, często z dzieleniem, chmielę po kolei. Dawaj więcej na aromat, mniej na goryczkę (albo wcale). Ilość dostosuj do ak. Zasyp dowolny, byle w miarę neutralny i podobny, by nie wpływał różnicująco, podobnie drożdże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiwitom napisał:

TU masz wszystkie chmiele opisane. ile Ty byś musiał tego piwa narobić, żeby to wszystko sprawdzić. Utopisz szwagra

Między opisem a odczuciem jest przepaść. Ale rzecz jasna przed wyborem warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny plan na przyszłość, kilka warek 10 litrów z zasypem 100% marris otter, a chmielenie głównie na 10 i 0 minut i obliczę kalkulatorem ile dodać na goryczkę, żeby dostać około 50 IBU. To prawda, że chmieli na rynku jest mnóstwo, ale mogę Ci polecić blog Brulosophy. Tu przykładowo analiza chmielu Enigma: https://brulosophy.com/2018/06/07/the-hop-chronicles-enigma-2017/ . Podoba mi się naukowe podejście, duża grupa eksperymentalna i sondaż preferencji. Oczywiście nic nie zastąpi spróbowania takiego piwa samemu, ale może Ci to pomoże we wstępnej selekcji chmielu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, beerrocker napisał:

Czy to dobra droga?

Największym minusem może być to, że niektóre chmiele użyte samodzielnie mogą okazać się kiepskie w porównaniu do piwa które by powstało, gdybyś używał więcej chmieli. Są chmiele, które użyte na aromat dają świetne efekty, ale goryczka wychodzi z nich okrutna. 

 

13 godzin temu, beerrocker napisał:

Czy może lepiej polować w sklepach branżowych na single hopy ?

Ja wolę taka drogę. Mniej piwa idzie na zmarnowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są chmiele które już dawno zostały przetestowane w piwach single hop i się sprawdziły. W komercyjnych też.

Polecam: Cascade, Citra, Centenial, Amarillo, Mosaic, Simcoe, Liberty, Sazz, Lubelski...(te ostatnie 3 to nie do APy).

Szukaj single hop recipes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.