Skocz do zawartości

Szybkie piwo


pawwlo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem tak

HEFE-WEIZEN

Zasyp:

pszeniczny jasny 2,2kg

pilzneński 2,0 kg

carapils 0,15 kg

zakwaszający 0,1 kg

Zacieranie:

44C - 20 minut

64C - 40 minut

72C - 20 minut

Chmielenie: 60 minut

15g Lubelski (granulat) 10 minuta

10g Lubelski (granulat) na 10 minut przed końcem

Uzyskałem 23 L 13°Blg

Fermentacja WB-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub ciemna pszeniczka

Dunkel Weizen

Zasyp:

- pilzneński 2,0 kg

- pszeniczny jasny 2,0 kg

- czekoladowy 0,25kg

- caraaroma 0,3kg

Zacieranie:

- słód pszeniczny do 20l wody o temp 44°C i przerwa 30'

- dodałem słod pilzneński oraz caraaroma

dekokcja

- z gara odebrałem 12 l rzadkiego

- gęste: 65°C przerwa 1h

- do wrzenia gotuje 20'

- oddaje rzadkie przerwa 68°C przerwa 20'

- 72°, przerwa 30'

-dodałem czekoladowy do 78° i do filtracji

Chmielenie: 70 minut

- 30g Lubelskiego (granulat) w 10'

?10 g Marynka (granulat) w 10'

Fermentacja:

Otrzymałam 25l brzeczki o ekstrakcie 13°Blg.

Zadane gęstwą WB-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiwek szybko się robi i szybko jest gotowy do picia.

Nie lepiej poczekać aż piwo poleżakuje, dojrzeje?

 

p.s.

 

dodam przysłowie, mądrość ludową ;)

"Gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

Edytowane przez Franekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiwek szybko się robi i szybko jest gotowy do picia.

Nie lepiej poczekać aż piwo poleżakuje, dojrzeje?

 

p.s.

 

dodam przysłowie, mądrość ludową ;)

"Gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

Przy piwowarach domowych to dopiero diabeł ma ubaw :rolleyes:

 

Chyba już zdecydowałem jakie będzie 1 piwo z zacierania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy kolega pawwlo w ogóle pił kiedyś pszeniczne piwo, bo tak wszyscy polecają, on zrobi a później dostanie odruchu wymiotnego i skończy się przygoda

Albo czy pił piwo domowe. Sąsiedzi po moim mieli sraczkę, a mnie to jakoś omija. ;) Pewnie dlatego, że nie piję drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy kolega pawwlo w ogóle pił kiedyś pszeniczne piwo, bo tak wszyscy polecają, on zrobi a później dostanie odruchu wymiotnego i skończy się przygoda

Wszystkim wielkie dzięki za odzew, szczególnie kol. apolloks. Pierwsze pszeniczne piłem 27 lat temu ale jeszcze nigdy domowej roboty. Zabieram się więc do roboty! /będzie to moja 34 warka!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...Albo czy pił piwo domowe. Sąsiedzi po moim mieli sraczkę, a mnie to jakoś omija. :D Pewnie dlatego, że nie piję drożdży.

Napisz - błagam - jak to zrobiłeś. Do mnie przychodzi brat i znajomi i bomblują wszystko co mam :o jescze trochę i zacznę chować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Albo czy pił piwo domowe. Sąsiedzi po moim mieli sraczkę' date=' a mnie to jakoś omija. :D Pewnie dlatego, że nie piję drożdży.[/quote']

Napisz - błagam - jak to zrobiłeś. Do mnie przychodzi brat i znajomi i bomblują wszystko co mam :o jescze trochę i zacznę chować :)

Pewnie wstrząsnęli i wypili drożdże. Może następnym razem zrób im jakąś piwną niespodziankę, dodaj laksigenu czy czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zadzwonił do mnie znajomy i poprosił o warkę zleconą, tylko... na połowę listopada. Jest miesiąc i to już niecały, co można zrobić??

Myślę że pszenica, ale nie mam drożdży, mógłbym skoczyć do sklepu i kupić WB-06, ale będe dziś zlewał piwo na S-33, mam też US-05.

Mam sporo słodu pilzeńskiego, czy może coś podobnego do koelscha się udać na szybko?? Ewentualnie niewędzony grodzisz :);)

 

Generalnie nie chodzi o nic stylowego, raczej coś co smakowałoby statystycznemu kowalskiemu

 

PS mam też saszetkę S-04 oraz mnogość słodów ciemniejszych (wiedeński, monachijski, czy różne karmelowe) ale te raczej nie będą przydatne, bo potrzebują dłuższego leżakowania z tego co wiem.

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo słodu pilzeńskiego, czy może coś podobnego do koelscha się udać na szybko?? Ewentualnie niewędzony grodzisz :);)

Koelsch na S-33 smakował mi tydzień po rozlewie, później było coraz lepiej, jak masz słód monachijski to możesz też zrobić coś "altowatego", po tygodniu, dwóch w butelkach powinno być oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym właśnie myślę- 2 tygodnie burzliwej i do butelek- wtedy będzie prawie 3 tygodnie...

tak czy siak po drożdże skoczę do sklepu, bo i chmielu nie mam, mam za to przyprawy typu kolendra czy curacao, wszelkie kuchenne że o jałowcu, piołunie czy bobrku nie wspomnę. Ale znów sądze że wszelkie przyprawy muszą się ułożyć dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo słodu pilzeńskiego' date=' czy może coś podobnego do koelscha się udać na szybko?? Ewentualnie niewędzony grodzisz :);)[/quote']

Koelsch na S-33 smakował mi tydzień po rozlewie, później było coraz lepiej, jak masz słód monachijski to możesz też zrobić coś "altowatego", po tygodniu, dwóch w butelkach powinno być oki.

04.10. /ma więc dziś niecałe trzy tygodnie!/ uwarzyłem takie piwo: monachijski 3,5 kg, cara hel 0,5 kg, Marynka 30g, East kent gld. 15g i dwie łyżeczki mchu. Drożdże chyba S-04 /niestety nie zapisałem/. Dziś jest już wystarczająco nagazowane, prawie całkowicie klarowne, w smaku, moim zdaniem przyzwoite i oczywiście z dnia na dzień coraz smaczniejsze. Polecam!

Edytowane przez pawwlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.