Skocz do zawartości

Ilość surowców na mniejszą warkę


hey_joe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Mam pytanie świeżaka. Mam za sobą kilka brewkitów i chciałem pierwszy raz uwarzyć coś z zacieraniem.  Czy jeżeli kupiłem zestaw surowców na 20 litrów piwa, a chciałbym uwarzyć mniej,  bo 10-litrów, to mam, tak jak logika nakazuje, podzielić objętość/masę wszystkich składników przez pół, czy może obliczeń dokonuje się w zupełnie inny sposób? 

 

Z góry dziękuję za pomoc  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
 
Mam pytanie świeżaka. Mam za sobą kilka brewkitów i chciałem pierwszy raz uwarzyć coś z zacieraniem.  Czy jeżeli kupiłem zestaw surowców na 20 litrów piwa, a chciałbym uwarzyć mniej,  bo 10-litrów, to mam, tak jak logika nakazuje, podzielić objętość/masę wszystkich składników przez pół, czy może obliczeń dokonuje się w zupełnie inny sposób? 
 
Z góry dziękuję za pomoc  
Dzielisz na pół. A jeśli w chcesz dokładnie wyliczyć, to wchodzisz na brewness.com i wpisujesz przepis na 20l, a później przeskakuj na 10l albo ile tam chcesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mateusz Rosiński napisał:

Dzielisz na pół. A jeśli w chcesz dokładnie wyliczyć, to wchodzisz na brewness.com i wpisujesz przepis na 20l, a później przeskakuj na 10l albo ile tam chcesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

34 minuty temu, Robert87 napisał:

Śmiało na pół

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

Drożdży tylko nie dawaj mniej o połowę, najlepiej przeliczyć :)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

 

Super, dziękuję za pomoc. Na brewness.pl również będzie możliwość przeliczenia ilości drożdży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wcześniej porządnie wymieszał składniki w danym worku. Masz pewność, że poszczególne słody są równomiernie wymieszane w worku? 

Oczywiście dotyczy zestawów z recepturami wieloskładnikowymi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.