Skocz do zawartości

Nowy browarnik domowy.


Browman

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zamawiałem zestaw ześrutowany Amber Beer i na moje oko to mój młynek lepiej sobie z tym radzi po porównaniu .

Wrzuć jakieś zdjęcia ześrutowanego słodu - spróbujemy ocenić.

Generalnie jeśli nie masz problemów z filtracją, tzn, że jest dobrze ześrutowany. :D

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio zamawiałem zestaw ześrutowany Amber Beer i na moje oko to mój młynek lepiej sobie z tym radzi po porównaniu .

Wrzuć jakieś zdjęcia ześrutowanego słodu - spróbujemy ocenić.

Generalnie jeśli nie masz problemów z filtracją' date=' tzn, że jest dobrze ześrutowany. :okey:[/quote']

Nie mogę wrzucić zdjęć .Komp mi nie chodzi na windowsie a program do zrzucania zdjęć z cyfrówki nie działa na linuxie -ubuntu na którym teraz jadę.Ewentualnie mogę przesłać mms-a komuś kto chciałby ocenić tylko potrzebny nr. telefonu.

Jeśli chodzi o filtrowanie to jeszcze nie wiem nie używałem jeszcze do tego mojego mlynka robiłem tylko próby mielenia.

Na pierwsze zacieranie kupiłem ześrutowany,ale na następne będę chciał sam ześrutować-wtedy mam pewne,że jest świeżo śrutowane,prawda?

Edytowane przez Browman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruta musi być taka żeby byłoi trochę mąki i troche większych kawałków, zbty grubo zmielone będzie długo się scukrzać i stracisz część zawartego w ziarnie cukru.

Jesli zaś zastosujesz metody filtracji opisane na forum przy zbyt drobnym mieleniu (dużo mąki, pomielona łuska), będziesz miał problemy z filtracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wrzucić zdjęć .Komp mi nie chodzi na windowsie a program do zrzucania zdjęć z cyfrówki nie działa na linuxie -ubuntu na którym teraz jadę.

Dokup czytnik kart pod USB i zamiast instalować jakieś programy odczytasz zdjęcia w każdym systemie. :okey:

 

Mi się kilka razy zdarzyło śrutować bardzo drobno (źle ustawiłem śrutownik) i problemy z filtracją miałem tylko przy dużym udziale słodu pszenicznego. Przy jęczmiennym nawet przy stosunkowo mocno zmielonej łusce nie było problemów. Filtrowałem na wężyku z oplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.