Skocz do zawartości

Sterownik od Malinowego - kilka pytań


St@chu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szczęśliwych posiadaczy sterownika od Grzegorza Maliny.?

Mam do Was kilka pytań:

1. Czy wpisujecie moc grzałek Waszych kotłów ? 

( jest to chyba w zakładce PID)  na samym dole: grzałka 1( tutaj mam wpisane 1000 W)  , i grzałka 2  ( brak wpisu ) 

Rozumiem że powinienem tam wpisać odpowiednio moce dwóch grzałek jakie posiadam, bo pewno sterowanie mocą od tego w jakiś sposób zależy. 

Czy jeśli zostawię jak jest to sterownik nie będzie włączał drugiej grzałki ? 

2. Na płytce sterownika są dwa kołki ( takie jak do zworki komputerowej opisane +, - ) a sterownik jaki mi Grzegorz przysłał jest z zasilaczem 5V  - czy mogę tam podpiąć gniazdo USB ( do ew ładowania telefonu ? Nie uwalę/przeciążę zasilacza 

3. Re resecie wi-fi ( mam na myśli zwarcie na chwilę przewodu sygnałowego i masy czujnika nr 1 - ( patrz instrukcja ) Sterownik rozgłasza własną sieć ( AP ) i moge się z nim łączyć przez adres 192.168.4.1 ale w ustawieniach wi-fi "pamięta" wybraną przeze mnie wcześniej moją własną sieć do której się podłączałem oraz ustawienia adresu IP ( wpisałem stały adres IP - żeby nie szukać sterownika w sieci )  - Czy "TAK MA BYĆ" czy świadczy to o jakimś nieskutecznym resecie wifi ? Jeszcze to będę testował, ale wolę zapytać zanim zacznę używać sterownika do pierwszej warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yoshko idź przejrzyj resztę forum, może znajdziesz więcej tematów gdzie będziesz mógł nawoływać do swoich racji ?

 

Co do samych pytań, to lepiej byłoby jednak pisać w temacie poświęconym temu sterownikowi, tak aby w przyszłości ktoś mógł to łatwiej znaleźć i mógł czerpać z podanych rozwiązań (bo chyba po części po to są fora ?

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yoshko napisał:

Teraz taka "moda", że pytania do sprzedawcy zadaje się przez forum publiczne.

Może w sumie i dobrze. Informacja będzie dostępna na forum i kolejni potrzebujący nie będą zwracać gitary sprzedawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jarzyn_waleczny napisał:

Nie prościej Grzesia zapytać?

Z tego co pamiętam to Grzesiu zawsze frontem do klienta.

Oczywiście że pytałem - ale Grzesiu "zapracowany" więc przestałem go nękać

14 godzin temu, Hary86 napisał:

@yoshko idź przejrzyj resztę forum, może znajdziesz więcej tematów gdzie będziesz mógł nawoływać do swoich racji ?

 

Co do samych pytań, to lepiej byłoby jednak pisać w temacie poświęconym temu sterownikowi, tak aby w przyszłości ktoś mógł to łatwiej znaleźć i mógł czerpać z podanych rozwiązań (bo chyba po części po to są fora ?

Dla mnie to piaskownica - a jak widać "pomoc przyszła"  - faktycznie sądziłem że fora są po to żeby sobie nawzajem pomagać ( czasem komuś podpowiedzieć żeby nie popełniał "moich błędów" - ale jak na razie oprócz komentarzy nie uzyskałem odpowiedzi, więc może lepiej że zostanie to w piaskownicy   ?

Edytowane przez St@chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 23:22, zielony07 napisał:

To zwarcie kasuje nastawy z wyjątkiem sieciowych. O ile dobrze pamiętam.

Chodź to już parę lat i nic się nie dzieje.

Dziękuję za odpowiedź. - czyli jest OK

Mam nadzieję że u mnie będzie podobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.