Skocz do zawartości

który chmiel na zimno do APA (Lemon drop vs Citra)


Szagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie w lodówce mam na burzliwej APA (16 litrów 11,5BLG) i  chciałbym ją na zimno nachmielić którymś z chmieli dostępnych w mojej lodówce.

 

Do wyboru mam:

Citra - 100g (kupiona 04.12)

Lemon drop - 50g + 50g (kupiona 04.12)

 

Który będzie lepszy, da więcej aromatu i wzbogaci mi lepiej piwo?

A może dać 50g Citry + 50g Lemon dropa?

 

Wszelkie rady mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szagi napisał:

Witam,

 

Obecnie w lodówce mam na burzliwej APA (16 litrów 11,5BLG) i  chciałbym ją na zimno nachmielić którymś z chmieli dostępnych w mojej lodówce.

 

Do wyboru mam:

Citra - 100g (kupiona 04.12)

Lemon drop - 50g + 50g (kupiona 04.12)

 

Który będzie lepszy, da więcej aromatu i wzbogaci mi lepiej piwo?

A może dać 50g Citry + 50g Lemon dropa?

 

Wszelkie rady mile widziane.

 

Oba ''coś''  wzbogacą  ,  daj pół na pól 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szagi napisał:

Citra ma np dużo więcej Alpha kwasów.

Alfa kwasy odpowiadają za goryczkę ale to się dzieje w temperaturze powyżej 80C. W chmieleniu na zimno nie powinno to mieć większego znaczenia. Bardziej chodzi o intensywność aromatów. Citra jest stosunkowo intensywnym chmielem jeśli o to chodzi. Nie znam niestety lemon drop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależałoby mi właśnie też na opini kogoś kto używał Lemon drop na zimno. Bo Citrę mógłbym wykorzystać na goryczkę/smak/aromat do kolejnego piwa a Lemon drop to jedynie aromat z tego co się orientuję - pytanie na ile 100g tego chmielu może coś wnieść do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to w takim razie chyba wrzucę cała ta citre bo na razie wiele oczekuje po tym piwie ( wszystko dotąd poszło jak należy pomijając efektywność ). 

 

Lemon drop zostawię na kolejny eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szagi napisał:

Kurcze to w takim razie chyba wrzucę cała ta citre bo na razie wiele oczekuje po tym piwie ( wszystko dotąd poszło jak należy pomijając efektywność ). 

 

Lemon drop zostawię na kolejny eksperyment.

Jak uważasz, to tylko moja opinia i nie dawałem w ogóle go na zimno. Nigdy jeszcze nie chmieliłem na zimno niczego tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość odziel brzeczkę na dwie części i każdą z nich potraktuj innym chmielem. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Co do chmielenia przy samym końcu gotowania lub na chłodzenie, to takie metody też dają bardzo dobre efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Jeżeli masz możliwość odziel brzeczkę na dwie części i każdą z nich potraktuj innym chmielem. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Co do chmielenia przy samym końcu gotowania lub na chłodzenie, to takie metody też dają bardzo dobre efekty

 

Jest to dobra opcja ale niestety mam kilka przeciwwskazań:

- mam tylko 16 litrów (z tego pewnie ze 2 litry odpadną na osad drożdżowy na dnie) więc zostaje po 7 litrów na wiadro a mam jedynie duże wiadra 25L (prawie puste wiadro zwiększa ryzyko zakażenia/utlenienia),

- mam tylko jedno miejsce w lodówce a chcę zrobić cold crush,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.