Skocz do zawartości

Temperatura fermentcji


Str

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

po paru latach przerwy postanowiłem znowu uwarzyć piwo. Wybór padł na stouta na drożdżach s-04. Problem w tym, że w piwnicy mam temperaturę otoczenia ok. 12 stopni. Są jakieś sposoby na podniesienie, najlepiej domowe? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Str napisał:

Cześć, 

po paru latach przerwy postanowiłem znowu uwarzyć piwo. Wybór padł na stouta na drożdżach s-04. Problem w tym, że w piwnicy mam temperaturę otoczenia ok. 12 stopni. Są jakieś sposoby na podniesienie, najlepiej domowe? 

Pozdrawiam. 

Opatulić kocem i wkładać pomiędzy koc a fermentor butelkę z ciepłą wodą, lub termofor i nie stawiać na podłodze, tylko wyżej. Użyć innych drożdży, np w34/70. 

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj drożdże do brzeczki o temperaturze  16C,opatul dobrze kocami, kiedy drożdże ruszą spokojnie ją do tego poziomu znów doprowadzą.

Tylko będziesz musiał dogrzać piwo na etapie fermentacji cichej, te drożdże mają tendencje do niedojadania, zasypiania, co może prowadzić do przegazowania po butelkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fotohobby napisał:

Zadaj drożdże do brzeczki o temperaturze  16C,opatul dobrze kocami, kiedy drożdże ruszą spokojnie ją do tego poziomu znów doprowadzą.

Tylko będziesz musiał dogrzać piwo na etapie fermentacji cichej, te drożdże mają tendencje do niedojadania, zasypiania, co może prowadzić do przegazowania po butelkowaniu

Do jakiej temperatury radziłbyś podnieść na cichej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama fermentacja podniesie Ci temperaturę o 2 stopnie. Jeżeli opatulisz kocem, 1-2 stopnie. Jeżeli użyjesz termoforu lub koca grzewczego, masz następne 2-3 stopnie. Ewentualnie użyj drożdży Nottingham - są dostępne i zrobią czysty profil w tej temperaturze.

Innymi słowy - temperatura w piwnicy nie może być wykrętasem! Wracaj do warzenia!

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

bardzo proszę o sugestię, Jestem na etapie testowania pudła termicznego - na ten czas pustego, doczytałem oczywiście, że nie jest to adekwatne do tego gdy będzie w nim fermentor. Pytanie: W pudle mam temperaturę 14°C z jedną butelką 0,5 l, chcę do niego włożyć brzeczkę z gęstwą zebraną po us-05 (przedział temp. 15 – 24 jak wiecie). Czy nie zrobię krzywdy drożdżom tą temp. 14°C? Mniemam, że fermentacja podniesie temperaturę, czy dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile tej brzeczki jest. Wcześniej chłodziłem warki 20 litrowe butelkami 1,5 litra i jak wstawiałem taka na start to po prostu utrzymywała temperaturę brzeczki (18 stopni) przez 24 godziny zanim drożdże nie przyspieszyły pracy. Obecnie robię warki 14 litrowe i wkładam 800 g lodu to w ciągu 10 godziny temperatura poszła do góry o jeden stopień (z 18 do 19). Tutaj miałem overpitching, więc szybko zaczęły pracować.

Nie wiem jaką masz wielkość warki ale te pół litra lodu nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nomic napisał:

Czy nie zrobię krzywdy drożdżom tą temp. 14°C? Mniemam, że fermentacja podniesie temperaturę, czy dobrze myślę?

Pytanie do ilu jesteś w stanie schłodzić chłodnicą? Jak do więcej niż 15 st. C, to spokojnie w lodówce możesz ustawić niższą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wizi napisał:

Pytanie do ilu jesteś w stanie schłodzić chłodnicą? Jak do więcej niż 15 st. C, to spokojnie w lodówce możesz ustawić niższą temperaturę.

Na dzień dzisiejszy spokojnie schłodzę do tych 14 stopni, wszystko uzależnione od wody w kranie. Od momentu zaopatrzenia się w chłodnicę życie stało się prostsze. Nasuwa mi się pytanie dodatkowe: schłodzić do tych 14°C panujących w pudle, czy jeszcze niżej.

Edytowane przez Nomic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz osiągnąć. Standardowe 12 Blg na US-05 zaczynam przeważnie w 15 st. C. Jak warze mocniejsze piwo, to schodzę niżej, aby zminimalizować ryzyko zbyt burzliwej fermentacji, wyjścia z wiadra, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak otworzysz pudło to tam w mgnienia oka będzie kilka stopni więcej. Nie ma znaczenia ja będzie zimno przed włożeniem wiadra a po. Sama brzeczka Ci schłodzi komorę to jej temperatury.

 

49 minut temu, wizi napisał:

to spokojnie w lodówce możesz ustawić niższą temperaturę.

 Kolega nie ma lodówki a pudło chłodzone lodem :)

Edytowane przez yoshko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, yoshko napisał:

Sama brzeczka Ci schłodzi komorę to jej temperatury.

Dokładnie, tym się kieruj.

Twoje pytanie o start w 14 stopniach - tak, powinny ruszyć, ale mogą mieć dłuższego laga. Jeżeli trzymasz box w mieszkaniu, to powolny wzrost temperatury brzeczki skłoni je do pracy.

Jak utrzymać tę temperaturę (albo jej wzrost) musisz nauczyć się z obserwacji, bo zależy to od materiału boxa, szczelności i temperatury otoczenia (głównie). Koniecznie załóż termometr z sondą w brzeczce lub na wiadrze z izolacją (albo ispindel) i obserwuj wskazania (jak ruszą, może być dość gwałtowny wzrost), w razie czego koryguj wkładami, raczej małymi żeby temperatura  nie zaczęła znacząco spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yoshko napisał:

Przecież jak otworzysz pudło to tam w mgnienia oka będzie kilka stopni więcej.

Ale jeśli otworzę to temperatura wyrówna się do tej poza pudłem. Moje pytanie dotyczyło tego czy fermentacja ruszy w 14°C

 

Godzinę temu, x1d napisał:

Twoje pytanie o start w 14 stopniach - tak, powinny ruszyć

Dziękuję

 

1 godzinę temu, wizi napisał:

To zależy co chcesz osiągnąć. Standardowe 12 Blg na US-05 zaczynam przeważnie w 15 st. C. Jak warze mocniejsze piwo, to schodzę niżej, aby zminimalizować ryzyko zbyt burzliwej fermentacji, wyjścia z wiadra, etc.

I kolejne, pytanie, spostrzeżenie - moja brzeczka będzie miała 12 BLG, ale wyprzedzając - warząc piwa mocniejsze, z BLG wyższym to na starcie temperatura fermentacji powinna być niższa, rozumiem z wypowiedzi. Niższa czyli do jakiej wartości temperaturowej mogę/powinienem zejść? Z góry przepraszam jeśli zadaję pytania, na które odpowiedzi są oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, yoshko napisał:

Kolejne pytanie. Dlaczego chcesz z tymi drożdżami zaczynać tak nisko?!

No właśnie chciałbym wyżej, ale z jedną butelką 0,5 litra temperatura ustaliła się właśnie na tych 14 °C. Sam jestem tą sytuacją zdziwiony, myślałem, że ta jedna butelka nie zbije aż tak temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to sarkazm czy nie, ale weź pod uwagę że jak wybierzesz drożdże do fermentacji poza ich widełkami rekomendowanej temperatury, to efekty ich pracy będą się różnić od typowych, więc może się okazać że twoje kryteria wyboru nie miały sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nomic napisał:

No właśnie chciałbym wyżej, ale z jedną butelką 0,5 litra temperatura ustaliła się właśnie na tych 14 °C. Sam jestem tą sytuacją zdziwiony, myślałem, że ta jedna butelka nie zbije aż tak temperatury.

Temperatura powietrza w boksie, tak? Temperatura 10 czy 20l cieczy nie zmieni się tak łatwo, a na pewno nie tak szybko. 

Tak jak pisano wyżej, schłódź brzeczkę do pożądanej temperatury, niekoniecznie akurat do takiej, jaką osiągnęło powietrze schłodzone pół litrem lodu. Następnie reguluj temperaturę wkładami tak, by nie spadała aż do końca fermentacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.