Skocz do zawartości

Skąd te jabłka ?


Piotr Ba

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Piotr Ba napisał:

A panowie jakiego szczepu do koncerniaków używa się w Polsce ? Ta tatra, harnaś, tyskie, lech na czym oni fermentują lagery ?? mają własne zakłady propagacji drożdży każdy osobno ??

Kraft leci na W34/70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to im starszy tym głupszy. Polagerowem 2 tygodnie na dworze temp około zera i nie czuje żadnych wad tego piwa. Pojawiła sie lekka siarka co wspaniale komponuje aromat orzechowy słodu pilznenskiego. Myślę że wstrzymam kanalizację. Zdjęcie w załączeniu. 

IMG_20210201_181606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotr Ba napisał:

nie czuje żadnych wad tego piwa

 

Jak ogrzejesz piwo do temperatury pokojowej to też żadnych więcej wad nie czujesz?

 

53 minuty temu, Piotr Ba napisał:

Pojawiła sie lekka siarka

 

Siarka to wada. Kolejny dowód na zbyt niskie natlenienie brzeczki. Rok temu miałeś to samo w Pilsie. Temat z grudnia 2019:

https://www.piwo.org/forums/topic/29618-pilsner-siarka/

Zacznij natleniać

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 19:14, wizi napisał:

Jak ogrzejesz piwo do temperatury pokojowej to też żadnych więcej wad nie czujesz?

Wyjęte z piwnicy i słabo schłodzone.

 

W dniu 1.02.2021 o 19:14, wizi napisał:

Siarka to wada.

Ja wiem że wada, ale to jest lekka siarka w niemieckim stylu i mi to pasuje - to nie siarka kiblowa ani odpychająca.

 

W dniu 1.02.2021 o 19:14, wizi napisał:

Rok temu miałeś to samo w Pilsie.

Aa no nie - to był mój pierwszy lager receptura amatorska - zadano 1 paczkę drożdży do piwa 16 BLG - taki styl nazywa się koźlak jasny bo nikt mi nie powiedział że aerometrem mierzy się brzeczkę w 20 stopniach. Siarka zredukowała się do zera w butelkach po 6 miesiąch i było to jedno z najlepszych moich piw jakie uwarzono. Więc tam problem był prosty - za mało drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym za tym aby nie kontynuować już dyskusji w tym temacie. To co tutaj piszemy nie ma żadnego sensu. Nic nie dociera.

Myślę że, tematy jak ten zaniżają poziom tego forum przez to co wypisuje założyciel tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.