Skocz do zawartości

termometr


BROamator

Rekomendowane odpowiedzi

mam termometr alkoholowy, i gdy włoże samą końcówke, pokazuje temperature o 5 stopni mniejszą niż jak włoże go np. do połowy, to juz spora różnica. Teraz sie zastanawiam jak w miare dokładnie sprawdzić nim ile zacier ma stopni, bo z jednej strony jak sprawdza sie temperature ludziom, to samą końcówką, ale termometry mierzące temperature otoczenia są jednak w całości "zanurzone"

pytanie może błache i troche przygłupawe, ale słabo raczej sie znam i juz raz przegrzałem zacier, sprawdza sie samą końcówką czy całościowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien mieć gdzieś nadruk, np. total immersion - wtedy podaje właściwą temperaturę, gdy jest zanurzony aż do temperatury pomiaru. W drugim przypadku powinien mieć nadrukowaną linie do głębokości pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to żółty termometr Alla France to przeważnie jest to total immersion, więc musisz go zanurzyć aż do temperatury, która wskaże. Na marxam widzialem też ten termometr, ale partial immersion. Mam 2 takie i różnią się o 1 st. C w temperaturze pokojowej. W wyższej różnica maleje

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wizi napisał:

Jeśli to żółty termometr Alla France to przeważnie jest to total immersion, więc musisz go zanurzyć aż do temperatury, która wskaże. Na marxam widzialem też ten termometr, ale partial immersion. Mam 2 takie i różnią się o 1 st. C w temperaturze pokojowej. W wyższej różnica maleje

 

Ostatnie alla france są już tylko z częściowym zanurzeniem - nie wiem, czy nie produkują już wersji z całkowitym, czy akurat na taką partię trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.