Skocz do zawartości

Odpowiedni brewkit


duch1125

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od jakiegoś czasu warzę piwo z brewkitow, słodów ale za nic nie mogę trafić w smak brewkita. Chce zrobić piwo przypominające czerwona Warkę, Warkę strąg albo dębowe. Z niewielką goryczka. Problem w tym że nie wiem jakiego brewkit zadać. Biorąc pod uwagę że trochę już szukam. A z beczki wychodzi około 20 litrów piwa. To chciałbym znaleźć odpowiedni brewkit zanim pojadę na leczenie;) podpowiedzieć coś proszę.

Edytowane przez duch1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to przypominać te piwa to musiałby być to jakiś lager, czyli musiałbyś zapewnić odpowiednie warunki do fermentacji (temperatura w okolicach 10 stopni). Jeśli nie jesteś w stanie fermentować lagerów to nic podobnego nie zrobisz. Choć dziwię się bo według mnie czerwona Warka to najgorszy koncerniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, duch1125 napisał:

Witajcie. Od jakiegoś czasu warzę piwo z brewkitow, słodów... ale za nic nie mogę trafić w smak brewkita.... Chce zrobić piwo przypominające czerwona Warkę, Warkę strąg...albo dębowe. Z niewielką goryczka... Problem w tym że nie wiem jakiego brewkit zadać... Biorąc pod uwagę że trochę już szukam... A z beczki wychodzi około 20 litrów piwa... To chciałbym znaleźć odpowiedni brewkit zanim pojadę na leczenie;) podpowiedzieć coś proszę.

Chyba klawisz z kropką ci się zacina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, duch1125 napisał:

Witajcie. Od jakiegoś czasu warzę piwo z brewkitow, słodów... ale za nic nie mogę trafić w smak brewkita.... Chce zrobić piwo przypominające czerwona Warkę, Warkę strąg...albo dębowe. Z niewielką goryczka... Problem w tym że nie wiem jakiego brewkit zadać... Biorąc pod uwagę że trochę już szukam... A z beczki wychodzi około 20 litrów piwa... To chciałbym znaleźć odpowiedni brewkit zanim pojadę na leczenie;) podpowiedzieć coś proszę.

Z dębowym może być problem bo trzeba leżakować w  beczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że z tymi beczkami to był żart. Przede wszystkim z tego kitu wciskanego swego czasu w reklamie Dębowego.

 

A tak na serio, to

  1. weź jakiś bursztynowy brewkit
  2. dosyp cukru do 14 Blg ekstraktu początkowego
  3. wywal drożdże z zestawu i użyj Saflager W-34/70
  4. zadbaj o odpowiednią temperaturę fermentacji (ok 10st. C)

i masz dużą szansę zrobienia podobnego piwa. Choć pewnie i tak wyjdzie lepsze niż Dębowe czy Warka.

 

Zanim zrobisz piwo poczytaj o fermentacji lagerów

 

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, duch1125 napisał:

Nie koniecznie skazi. Lubię kropki. Wolę od kresek ale specjalnie dla ciebie przeedytuję kropki.A beczki mam dwie. Dębowe. Po 15 litrów. Po za tym chodzi o smak zbliżony do stylu, podobny a nie o kropki.

 

kropki, zwłaszcza na puszkach są bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie czegoś takiego oczekiwałem:) A kropki na puszkach ważna, nawet bardzo. A z.tymi beczkami ja kiedyś naprawdę myślałem że się do tego przydadzą. Dziadek robił coś w rodzaju shery i w nich trzymał. Ja wleje do nich bimber i zrobię whyskyyy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.