Skocz do zawartości

Uszkodzony reduktor


buk0

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek upadła mi butla co2 i rozwaliłem główny zegar reduktora wskazujący ciśnienie na butli. Chciałem go dzisiaj wykręcić, ale był tak zapieczony że niestety mocując się uszkodziłem zawór bezpieczeństwa (o ile to on?)  Wie ktoś gdzie to można dostać lub pod jaką nazwą? 

20210121_200528.jpg

 

20210121_200502.jpg

Edytowane przez buk0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemas.IE napisał:

Podpinam się pod pytanie... gdzie najlepiej kupić zamiennik ?1f07d787ce08d6b3c2ef3e8327458c8f.jpg

Wysłane z mojego SM-A516B przy użyciu Tapatalka
 

Jakikolwiek z gwintem m12x1,5  Te dedykowane z ODL kosztują na stronie około 40zł. Ten co podał @yoshko wystarczy. 

Przy okazji, udało mi się wykrecic gwint który został w reduktorze i spowrotem wkręcić zawór od reduktora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 20:16, buk0 napisał:

Chciałem go dzisiaj wykręcić, ale był tak zapieczony że niestety mocując się uszkodziłem zawór bezpieczeństwa (o ile to on?)  Wie ktoś gdzie to można dostać lub pod jaką nazwą? 

Trochę lipa bo z takimi zaworami to zawsze bezpieczniej.

 

Patrzyłem tu ale nie widzę. Szukaj pod hasłem "sprzęt dla barów do wyszynku piwa"

 

Jednak niektóre reduktory CO2 nie posiada takiego zaworu (zawór bezpieczeństwa po stronie wysokiego ciśnienia jest zawsze na butli) i myślę że mógłbyś po prostu go zaślepić.

Jednak przełożyłbym zaworek z zegara niskiego ciśnienia na miejsce urwanego a tam na niskim ciśnieniu wkręcił zaślepkę. Przed próbą odkręcenia tego drugiego zaworka użyj wd40 lub czegoś podobnego.

 

 

Edytowane przez skybert
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.