Jump to content

Jaki taboret?


chojnas44
 Share

Recommended Posts

Warzę warki po około 54-56 litrów i gotuję na tym taborecie, ale aby miał te 10,5 kw to reduktor musi być na 50 mbar. Do tego jeszcze propan, jest bardziej kaloryczny i mniej śmierdzą spaliny. Brzeczka wrze energicznie. Miałem wcześniej 7,5 kw i ledwo się gotowała w takiej ilości. Producent podaje wytrzymałość wagową taboretu 28kg, ale spokojnie wytrzyma pełny gar 70l. Dla świętego spokoju można wzmocnić ramę. Polecali mi wcześniej taboret sarra lub sahara, ale tam każdy pierścień na palniku ma swój osobny zawór i jakoś nie uśmiechało mi się to. Ten ma zapalarkę i termoparę odcinającą dopływ gazu po zgaszeniu płomienia. Krótko, ja ze swego jestem po dwóch warkach zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, chojnas44 napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu taboretu gazowego. I tu mam potężna zagwostke jaki wybrać? Warze w garnkach 50-70l, jaka moc powinien mieć taki taboret żeby to jakoś współpracowało? Może macie jakieś sprawdzone modele lub producentów?

 

Weź >>> https://allegro.pl/oferta/zeliwny-taboret-gazowy-9-8-kw-palnik-kuchenka-10087184332 . Używam do warek 40-45L i sprawdza się idealnie. Kiedyś na forum mi taki polecili.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie myślałem nad tym sarra tylko trochę obawiam się kruchości żeliwa. Jest tam jakaś możliwość zamocowania tego taboretu na stalowych nogach? Mam możliwość uspawania stelaża. A może są w sprzedaży same dysze do samodzielnego zamocowania? I jak wyglada w tych taboretach temat grzania podłogi?

Link to comment
Share on other sites

Żeliwo jest ok, ale nie może upaść bo... Używam od 2 lat i zapomniałem już o kuchence :D Ja ustawiam taboret na kuchence gazowej i jest ok, ale nie próbowałem nigdy na podłodze. Generalnie dysze do propan-butanu są ok i nie widzę potrzeby wymiany, alej pasują od zwyklej kuchenki.

Podpowiem Ci ciekawostkę, jeśli zamierzasz używać p-b. to sahara, ale jakbyś chciał podłączyć gaz ziemny to ta się nie nadaje. Do cng są specjalne za 300-400zł. Ja swoją delikatnie zmodernizowałem i czeka na testy :D 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.