Skocz do zawartości

Garnek zacierny nierdzewny


dellos

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem gotowy garnek jednej firmy, niestety nie spełnił on moich oczekiwań, co do jakości. Firma garnka to YATO ale jakoś nie podeszła mi jakość. Zdecydowałem się na zrobienie całego zestawu dla siebie od podstaw czyli zakup gara + montaż termometru i kranu.

 

Mój wymarzony gar zacierny powinien być ze stali nierdzewnej (najchętniej wysoki połysk a nie mat)... i tu pojawia się problem, bo co szukam to garnków sporo ale same satynowe. Oczywiście najlepiej gaz + indukcja z grubymi ściankami.

 

Ktoś coś może polecić w pojemności 42 - 50l ?? Bo oglądam Stalgast/Gredil , Redfox , Royal Catering, Szron... etc.

Edytowane przez dellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piwosz86 napisał:

 

Dlaczego tak? Wzgędy raczej wizualno-estetyczne, czy jest jakiś inny powód? :) 

 

Oczywiście estetyczne ale również utrzymanie czystości. Co wysoki połysk to jednak wysoki połysk... jak dla mnie np. w AISI 304L czy 316L :)

 

Chodź, z satynowanych też rozważam garnek znalazłem ciekawy garnek o stali 18/10 z ściankami 1.2mm grubość i dno 7mm ale oczywiście, szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dellos napisał:

Oczywiście estetyczne ale również utrzymanie czystości

 

Ja mam satynowany i nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem czystości ;)  Moim skromnym zdaniem różnica między połyskiem, a satyną jest tylko i wyłącznie wizualna. Poza tym mam mały garnek kuchenny, który po zakupie miał połysk, teraz już mogę powiedzieć, że po iluś tam dziesięciu myciach bliżej mu do satyny niż do połysku :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dellos napisał:

Oczywiście estetyczne ale również utrzymanie czystości. Co wysoki połysk to jednak wysoki połysk... jak dla mnie np. w AISI 304L czy 316L :)

Chodź, z satynowanych też rozważam garnek znalazłem ciekawy garnek o stali 18/10 z ściankami 1.2mm grubość i dno 7mm ale oczywiście, szukam dalej.

Panie, stal nierdzewna w gatunku 304 lub 316 może występować w kilkunastu wariantach powierzchni od matowej do lustra.

Stal 18/10 to potoczne oznaczenie stali nierdzewnej w gatunku 304, inaczej 1.4301. 18/10 oznacza zawartość chromu Cr 18% i niklu Ni 10%, inaczej chromoniklówka, inaczej nierdzewka.

Daj ten garnek co masz do szczotkowania i będzie ładny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 330ml napisał:

Na moich garach nie widać czy są satynowe, czy błyszczące bo są zaizolowane karimatą i to jest dla mnie istotne:)

 

Mówię o wykończeniu również w środku... a co do satynowanych to rozważam:

 

https://allegro.pl/oferta/kociol-garnek-gar-nierdzewny-inox-pokrywa-50l-fv-8257471704

lub

https://allegro.pl/oferta/duzy-porzadny-garnek-gar-48-l-gastronomiczny-8326346752

 

i chyba najładniejszy (aktualnie mój faworyt):

https://allegro.pl/oferta/gp-garnek-ze-stali-nierdzewnej-wysoki-50-l-10129260799

 

Wolał bym coś kupić pod 40-42litry ale jest albo 33 albo 50

Edytowane przez dellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż dwa garnki 70l (45x45cm) jeden z 1 kranem i termometrem tarczowym, drugi z dwoma kranami (jeden na dole, drugi wyżej, był pierwotnie przeznaczony do systemu HERMS). Chętnie odsprzedam bo przesiadam się na automat (brak miejsca)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, przy założeniu że chce się uzyskać 20-23 litry piwa, to iść w garnek 36, 40 czy od razu w 50l ??

 

Tak myślę, czy 50l to nie za dużo by robić mniejsze warki gdy chcemy uzyskać te 20 litrów. Jak wy to widzicie z doświadczenia? Bo może nie warto kupować 50 albo właśnie warto? Różnice w cenie 40 a 50l, to jakieś 10-15%... więc ustalmy nie robi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, punix napisał:

36-40l spokojnie wystarczy, nawet pod większe zasypy. 50l może mieć sens, gdybyś kiedyś chciał kiedyś zrobić np. podwójną warkę i rozbić na 2 fermentory.

Nie na ten moment nie planuję takich "eksperymentów"...

 

To pewno dobrym rozwiązaniem będzie popularny garnek Edenberg EB 9198. Mówimy tu o chyba jakości lepszej niż te tańsze YATOm ze stali 201 jak podaje producent?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dellos napisał:

Zakupiłem gotowy garnek jednej firmy, niestety nie spełnił on moich oczekiwań, co do jakości. Firma garnka to YATO ale jakoś nie podeszła mi jakość. Zdecydowałem się na zrobienie całego zestawu dla siebie od podstaw czyli zakup gara + montaż termometru i kranu.

 

Mój wymarzony gar zacierny powinien być ze stali nierdzewnej (najchętniej wysoki połysk a nie mat)... i tu pojawia się problem, bo co szukam to garnków sporo ale same satynowe. Oczywiście najlepiej gaz + indukcja z grubymi ściankami.

 

Ktoś coś może polecić w pojemności 42 - 50l ?? Bo oglądam Stalgast/Gredil , Redfox , Royal Catering, Szron... etc.

 

Ja używam takiego https://www.nakrywamy.pl/ambition-vitalux-garnek-gastronomiczny-50-l-60485?utm_source=ceneo&utm_medium=referral tylko starsza wersje (chyba). Przerabiał mi go kolega lewatywa8 i prima sort do warek 40-45l :D  Nie mniej, ja tam nie wkładam chłodnicy bo nie wiem czy by weszło 40l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak pójdę w mniejszy garnek, 50l to dla mnie za duży klamot na ten moment. I wybiorę chyba ten:

 

https://allegro.pl/oferta/garnek-stalowy-gastronomiczny-z-pokrywa-35cm-35l-9389451816

 

Wygląda na dobrej jakości garnek, ciekawe czy ktoś tu używa tego produktu? I wykończenie mi odpowiada i 35l, wydaje mi się na ten moment optymalne. Ano i wykończenie mi wizualnie odpowiada. Będę też myślał potem o instalacji kranu oraz może elektronicznego termometru (a może manualne też ładnie wyglądają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dellos napisał:

Firma garnka to YATO ale jakoś nie podeszła mi jakość

To nie kupuj kolejnego krzaka z allegro, tylko idź w bardziej renomowanych producentów. Ja mam garnek Hendi z serii Profi Line i jest bardzo dobrej jakości. Dobre są też garnki Ambition podlinkowane przez kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gawron napisał:

To nie kupuj kolejnego krzaka z allegro, tylko idź w bardziej renomowanych producentów. Ja mam garnek Hendi z serii Profi Line i jest bardzo dobrej jakości. Dobre są też garnki Ambition podlinkowane przez kolegę.

 

Ten podlinkowany przez kolegę jest za duży szukam 35l nie 50l ale mam kilka fajnych na uwadze z lepszych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.