Jump to content

Recommended Posts

Witam mam pytanie czy piwa, które pokazuje są cos warte ,czy opłaca się bawić w sprzedaż, czy może komuś oddać ?? Wszystkie butelki mam po bracie (brat zmarł), piwa były trzymane w piwnicy(piwa w pudełkach były dodatkowo owinięte workiem). Wszystkie piwa są grubo po terminie (około 3-4 lata).Jak potrzeba dokładniejsze zdjęcia to proszę pisać 

piwo9.jpg

piwo13.jpg

piwo6.jpg

piwo8.jpg

piwo11.jpg

piwo12.jpg

piwo10.jpg

piwo7.jpg

piwo4.jpg

piwo1.jpg

piwo2.jpg

piwo5.jpg

Hej. Najszczersze kondolencje :(  Brat widać znał się na rzeczy. To wszystko mocne piwka, którym czas służy (leżakowanie). Najprawdopodobniej brat leżakował je w piwnicy z zamiarem późniejszego wypicia. Bardzo zacna kolekcja muszę przyznać. Co z tym zrobisz, to już twoja decyzja. Nie wiem czy gustujesz w mocnych piwach, możesz jedno otworzyć, np Imperium Prunum i wypić, może akurat ci zasmakuje. To są piwka, które raczej pije się wolno, degustuje i cieszy każdym łykiem. Zupełnie inna bajka niż zwykły pils czy lager. Jeżeli ci nie zasmakuje, wtedy możesz oddać, sprzedać (odpowiadając na twoje pierwsze pytanie: tak te piwa są warte nawet dużo), co tam będziesz wolał.

Edited by Piwosz86

Pamiętaj, że sprzedaż alkoholu bez zezwolenia jest niegodna z prawem

Czyli najlepiej będzie po prostu komuś dać te piwa, ja nie jestem degustatorem takich piw

19 minut temu, Lepo napisał:

Czyli najlepiej będzie po prostu komuś dać te piwa, ja nie jestem degustatorem takich piw

Jak to mówią. Wszystko można co nie można, byle z cicha i ostrożna. Zapytaj na grupie Jepiwka na FB o wartość. 

Edited by Gawron

19 godzin temu, Lepo napisał:

A może dzięki tej kolekcji zrobić coś pożytecznego przy okazji. Może jakaś aukcja na jakiejś grupie piw kraftowych na FB, zysk mógłbyś przekazać na jakiś cel charytatywny, typu WOŚP, itp. Jak sobie przypomnę jaki był kiedyś szał na samo Imperium Prunum, to mam wrażenie że koneser takiego piwa jest w stanie dać dużo za taką całą kolekcję, na dodatek wyleżakowaną.

Za aukcje takiej kolekcji piwa domowego kolega by szybko musiał tłumaczyć się gdzie jest akcyza.

Rozdaj ,,potrzebującym'', bezdomnym u problem z głowy.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, ewaldi70 napisał:

Rozdaj ,,potrzebującym'', bezdomnym u problem z głowy.

Czasem jak nie mamy nic mądrego do powiedzenia to chyba raczej lepiej zamilknąć... Twoja rada raczej nic nie wnosi do dyskusji kolego, na pewno nie jest to chęć "pomocy"... 

Czasem jak nie mamy nic mądrego do powiedzenia to chyba raczej lepiej zamilknąć... Twoja rada raczej nic nie wnosi do dyskusji kolego, na pewno nie jest to chęć "pomocy"... 
Co Cię boli w mojej radzie, daj lepszą. Człowiek ma problem, wiec mu poradziłem. Pewnie dosłał kilkaset ,, propozycji" przygarnięcia ,, spadku" za parę groszy

Przykro mi ze względu na brata, ale niestety takie wątki są zawsze zamykane. 

Wybaczcie, że dopiero teraz, ale przegapiłem.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.