Skocz do zawartości

Garnek Olkusz i indukcja


Łyskacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio odchudziłem swój browar domowy sprzedając swoją Coobre, Zostawiłem sobie poniemiecki warnik, żeby nie rezygnować do końca z piwowarstwa. Ale do sedna. Warnik niestety zakończył swój żywot i aktualnie nie mam gara do piwa :( Najtaniej wyjdzie mnie kupno https://allegro.pl/oferta/duzy-garnek-emalia-emaliowany-olkusz-40cm-30l-9763788700 i jazda na indukcji. Pytanie mam czy ktoś z Was używa taki zestaw i czy faktycznie ten gar hula na indukcji? W razie lipy wykosztuję się na nierdzewkę. Myślałem też o taborecie gazowym ale w bloku to tak średnio paradować z butlą....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten link nie za bardzo wkleiłeś.

Generalnie garnki stalowe pokryte emalią (sproszkowanym szkłem) działają bardzo dobrze na kuchenkach indukcyjnych.

Garnki w całości ze stali nagrzewają się znacznie szybciej niż te z nierdzewki bo te mają tyko w dnie odpowiednią płytę/warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z emaliowanymi garnkami na indukcji jest taki że bardzo często mają wypukłe dno co eliminuje je z użytku. Kup nierdzewkę, jest wieczna, a jak będziesz chciał zmienić to sprzedasz z niewielką strata. Albo jak cena jest problemem to szukaj używki.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mkrawc napisał:

Problem z emaliowanymi garnkami na indukcji jest taki że bardzo często mają wypukłe dno co eliminuje je z użytku.

tak, może nie nie wypukłe na zimno ale po nagrzaniu robią się lekko wypukłe i nie dolegają dobrze do płyty a co za tym idzie grzanie może być mniej efektywne, dno garnka ma taką samą grubość jak ścianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja używam takiego emaliowanego garnka na indukcji od ok 15 warek i nie widzę żadnych problemów. Zawsze podgrzewam zawartość garnka na dwóch sąsiednich polach grzewczych (u mnie dwa średnie) jednocześnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Łyskacz napisał:

ok dzięki :) Czyli iść w nierdzewkę. Dzięki.

 

5 minut temu, beerrocker napisał:

Zawsze podgrzewam zawartość garnka na dwóch sąsiednich polach grzewczych (u mnie dwa średnie) jednocześnie.

  Nie wiem :)

 

Ale biorąc po uwagę grube dno w garnkach nierdzewnych + brak możliwości odprysku emalii to wybieram gar nierdzewny. Minusem oczywiście cena ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, skybert napisał:

 

  Nie wiem :)

 

Ale biorąc po uwagę grube dno w garnkach nierdzewnych + brak możliwości odprysku emalii to wybieram gar nierdzewny. Minusem oczywiście cena ale...

Ale ja wiem, bo używam :)

Jednak dokładnie dlatego wziąłem gar emaliowany zamiast nierdzewki - cena :) Kompletując zabawki nie byłem pewien czy nowe hobby "siądzie" czy skończy się na 1-2 warkach. Siadło, więc teraz bym może i dołożył do nierdzewki i do tego 40l.

 

Nie jestem pewien czy nie ma znaczenia też model płyty indukcyjnej. O ile na samą wypukłość dna gara nie pomoże to rozstaw pól grzewczych a dokładniej odstęp między nimi już może mieć znaczenie.

Edytowane przez beerrocker
Uzupełnienie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.