Skocz do zawartości

KEGATOR zewnętrzno-wewnętrzny


szeregowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

niedawno rozpocząłem produkcję swojego własnego piwa. Po uwarzeniu piwka chciałbym żeby było odpowiednio nagazowane i podawane w odpowiedniej temperaturze. Metoda refermentacji w butelce możliwe, że opanowana u niektórych do perfekcji, nie do końca mnie przekonuje (może dlatego, że jest bardziej czasochłonna i mniej przewidywalna). Chciałbym wykorzystać moją starą działającą lodówko-zamrażarkę Elektrolux EN2900AOX (https://www.ceneo.pl/16615222). Ponieważ jest zbyt wysoka, żeby zamontować na niej kolumnę z kranami pomyślałem, że może lepiej obok niej skręcić szafkę-stolik pod którym znajdowałaby się butla CO2, a na stoliku umieszczona byłaby kolumna z 2 kranami. Wtedy w lodówce byłoby miejsce na kilka kegów cornelius. Oczywiście z boku lodówki musiałbym wywiercić 2 otwory na przewód piwny 3/8cala (2 kegi) oraz 1 lub 2 otwory na przewód gazowy (w zależności od rodzaju reduktora). Może ktoś z was wykonywał coś takiego...  Ścianka lodówki ma 35 mm grubości. Pomyślałem, że można by zastosować dławik kablowy do uszczelnienia otworu, jednak nie znalazłem dławików z gwintem długości powyżej 35mm. Czy macie jakiś pomysł w jaki sposób przeprowadzić szczelnie przewody przez otwory?

Pozdrawiam serdecznie.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozważałem takie pomysły, kranik w drzwiach lodówki wchodzi w grę, ponieważ na pewno nie ma tam żadnych kabli i drzwiczki są mniejszej grubości niż bok lodówki, dlatego kran da się zamontować "bez kombinacji".

Gwint kranu ma również 35mm, więc w boku lodówki która ma 35mm nie da się go sensownie zamontować. Jedynie na piankę, a tego chciałbym uniknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozważałem takie pomysły, kranik w drzwiach lodówki wchodzi w grę, ponieważ na pewno nie ma tam żadnych kabli i drzwiczki są mniejszej grubości niż bok lodówki, dlatego kran da się zamontować "bez kombinacji".
Gwint kranu ma również 35mm, więc w boku lodówki która ma 35mm nie da się go sensownie zamontować. Jedynie na piankę, a tego chciałbym uniknąć.
 
Wiercisz dziurę otwornicą rozmiaru gwintu kranu, później druga dziurę robisz, większą, ale nie na wylot, tylko do ścianki drzwi, czyli sama piankę rozważasz i dajesz podkładkę. Będzie się trzymać dobrze. Jeśli masz obawy przed utrata ciepła w tym miejscu (znikoma) możesz wciskać gąbkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejną sugestię - do rozważenia. Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób na pokonanie bocznej ścianki 35mm.

Jak narysujesz w 3D gwint albo znajdziesz gotowca na thingiverse.com to Ci wydrukuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 20:03, szeregowy napisał:

Tak, rozważałem takie pomysły, kranik w drzwiach lodówki wchodzi w grę, ponieważ na pewno nie ma tam żadnych kabli i drzwiczki są mniejszej grubości niż bok lodówki, dlatego kran da się zamontować "bez kombinacji".

Gwint kranu ma również 35mm, więc w boku lodówki która ma 35mm nie da się go sensownie zamontować. Jedynie na piankę, a tego chciałbym uniknąć.

 

oj tam 35, mój ma 80

IMG_20210119_183923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szanowni Koledzy,

Lodówkę udało się dość prosto przerobić. Na szczęście w bokach nic nie było.

W bokach lodówki zostały wywiercone 4 dziury na dławiki (2x płyn, 2xgaz), wewnętrzna część lodówki (plastik+izolacja zostały wycięte w prostokącie), dławiki zostały zamontowane do zewnętrznej-metalowej części lodówki. Pusta przestrzeń została wypełniona pianą poliuretanową. Teraz spokojnie można przeprowadzić wężyki przez dławiki. Straty ciepła raczej minimalne. Pierwszy cornelius nie wytrzymał tygodnia :D Trzeba dbać o czystość węży piwnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.