Skocz do zawartości

Chmielenie brzeczki przedniej


konrados78

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się w niemieckich recepturach z procedurą "chmielenia brzeczki przedniej". Czy ktoś stosował ten zabieg?

Na czym od dokładnie polega? 

Czy chodzi o to, żeby nachmielić brzeczkę przednią po filtracji, po czasie oddzielić chmiel, a potem ponownie dodać nową partię chmielu na początek gotowania?
Czy brzeczkę przednią należy chmielić w hopspiderze lub w woreczku i chmiel oddzielić, czy można po prostu wrzucić chmiel do brzeczki i zostawić go w niej podczas gotowania?

Nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi jak technicznie powinien wyglądać ten proces.

Czy ktoś może powiedzieć jaki wpływ ma chmielenie brzeczki przedniej na goryczkę i aromat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wizi napisał:

 

Czytałem ten artykuł, ale nie odpowiada on wprost na moje pytania z pierwszego posta.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrados78 napisał:

 

Czytałem ten artykuł, ale nie odpowiada on wprost na moje pytania z pierwszego posta.
 

 

Cytat z artykułu:

"Chmielenie brzeczki przedniej (FWH) jest bardzo proste. Dodaj część lub całość chmielu planowanego jako późny dodatek lub chmiel na goryczkę do brzeczki, zanim osiągnie wrzenie."

 

Czy to zrobisz w woreczku, hopspiderze czy luzem to już od Ciebie zależy.

 

Dalej jest napisane, że jest to substytut chmielenia na goryczkę i częściowo na smak, więc logiczne jest że chmiel zostawiamy do końca gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konrados78 napisał:

Moje wątpliwość to:
Czy po chmieleniu brzeczki przedniej należy oddzielić chmiel od brzeczki przed gotowaniem ?
Czy po chmieleniu brzeczki przedniej zostawiamy wszystko do końca gotowania

A post wyżej

18 godzin temu, wizi napisał:

 

Dalej jest napisane, że jest to substytut chmielenia na goryczkę i częściowo na smak, więc logiczne jest że chmiel zostawiamy do końca gotowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.