Skocz do zawartości

PIWES Amber - brak gazu


omcdr

Rekomendowane odpowiedzi

Z połowy brewkita PIWES 04 Amber zmontowałem piwo, wszystko zgodnie z przepisem na wiki: "Moje pierwsze piwo z brewkita".

Była fermentacja burzliwa i cicha, dokładnie tak jak w przepisie. Przy rozlewaniu dodałem miarką do glukozy 4g ekstraktu słodowego w proszku WES bursztynowy na każdą butelkę 0,5l.

Po dwóch miesiąch leżakowania w piwie nie ma gazu, przy otwieraniu słuchać tylko delikane syknięcie.

 

Teraz chciałbym uważyć piwo z drugiej częsci brewkita z większą ilością gazu. Co muszę poprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co zrobiłeś źle, więc nie wiadomo, co poprawić. Z Twojego opisu wynika, że wszystko było ok. Jeżeli zmierzyłeś Blg przed butelkowaniem, to teraz możesz sprawdzić, czy po leżakowaniu nie jest czasem wyższe, ale to mało wiarygodny test, bo róznica byłaby ok. 0.5°Blg - używając zwykłych cukromierzy taki jest margines błędu.

 

Mimo to, ja bym spróbował surowiec do refermentacji dać w postaci syropu, zamiast sypać ekstrakt do butelek - trudniej się pomylić przy dawkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podał tylko szczątkowe dane, na ich podstawie można wysnuć wnioski :

1). Saszetka drożdży na połowę puszki, plus prawdopodobnie cukier (jest łatwo fermentowalny) - efekt to duża liczba komurek drożdżowych na małą ilość łatwo fermentowalnej brzeczki i jej ekstremalne odfermentowanie.

2). Użyta do odmierzenia suchego ekstraktu miarka, a jest ona wyskalowana do cukru mającego dużą gęstość, przez co na butelkę poszło dużo mniej ekstraktu niż 4g.

 

Kumulacja w/w zdarzeń musi doprawadzić do braku nagazowania, szczególnie w fermentacji górnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2). Użyta do odmierzenia suchego ekstraktu miarka, a jest ona wyskalowana do cukru mającego dużą gęstość, przez co na butelkę poszło dużo mniej ekstraktu niż 4g.

Dodatkowo cukier jest bardziej fermentowalny niż suchy ekstrakt. Dużo bardziej, co widać np. używając popularnego kalkulatora refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens aby teraz otworzyć te kilka butelek i dosypac cukru czy dodać ekstraktu ? Będą jeszcze gazowały ?

 

 

@Makaron

Piwo po otwarciu ma małą pianę i delikatnie bąbelkuje, ale tylko przez chwilę. 4g było odliczane miarką do glukozy - podobno do ekstraktu też tak się liczy.

 

@Belzebub

Tylko z poły ekstraktu robiłem, bo nie mam tyle butelek i w mieszkaniu 23m2 już brakuje miejsca. druga połowa czeka szczelnie zamnknięta w lodówce.

 

@dziadek

możesz mi podać w jakich proporcjach rozpuszczasz ten ekstrat słodowy w wodzie ?

 

@bogdan62

Drożdży też dałem połowę, wszystko robiłem zgodnie z przepisem, to mój pierwszy brewkit a drugie ważone piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.