Skocz do zawartości

Gwint reduktora cornelius


smola

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się może jaki to jest gwint na reduktorze CO2 Cornelius? Chcę dokupić mini zaworki do tego trójnika jak na zdjęciu. Moja suwmiarka podaje odczyt raz 9,9mm, a raz 10,9mm.

IMG_20210111_184151.thumb.jpg.ff06ca538bb972177f1f946a3b5bc214.jpg

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o gwint tego nypla na końcu to wygląda mi to na 1/4" MFL a właściwie 7/16"-20UNF - czyli gwint złączek ball lock i pin lock. Przed chwilą zmierzyłem i też suwmiarka pokazała 10,9 mm

 

"Note that these fittings are generally refered to as 1/4" MFL and 1/4" FFL, however the 1/4" designation is not 100% accurate - the actual thread size of these fittings is 7/16"-20UNF.   

https://www.kegoutlet.com/what-does-ffl-mfl-mean-what-is-mfl-ffl-thread.html

 

 

Edit: U chińczyka kupowałem złączki na wąż z gwintem 1/4" MFL po drugiej stronie i jest OK.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ten gwint znaleźć w Polsce. Potrzebne będą przejściówki.

 

Np. coś takiego  z 1/4 MLF na  1/4 NPT - w tym sklepie kupowałem.  

 

Z 1/4 NPT już sobie poradzisz.

 

 

Edit:

@smola ta redukca co Ci podałem wyżej nie zadziała bo jest męska - męska a Ty potrzebujesz oczywiście żeńska - męska :) 

 

Ta będzie odpowiednia - MPT to jest to samo co NPT (Male pipe thread)

 

Żeby to dobrze się uszczelniło będziesz potrzebował jeszcze taką małą uszczelkę z tworzywa na końcówkę tego nypla (coś jak na końcu złączek ball lock) - bo te gwinty są cylindryczne.

 

 

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.