Skocz do zawartości

Piwo na warunki studenckie.


Bartol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym radzić się was, czy piwo fermentujące w 22 st. C temperatury otoczenia ma rację bytu? Używałbym belgów. Na lodówkę i kontrolę temperatury nie mam póki co funduszy, z miejscem też kiepsko także styropianowe skrzynki też nie bardzo wchodzą w grę.

Jest sens? Za każdą odpowiedź dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do belgijskich drożdży nie zgodziłbym się - 22 otoczenia może dać 25-26 stopni w fermentorze, a to za dużo dla znanych mi szczepów belgijskich.

Natomiast większość kveików jak najbardziej sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do belgijskich drożdży nie zgodziłbym się - 22 otoczenia może dać 25-26 stopni w fermentorze, a to za dużo dla znanych mi szczepów belgijskich.
Natomiast większość kveików jak najbardziej sobie poradzi.
No to też od balingu zabierze bo racja, taki saison 16blg może znacznie skoczyć temepratura do góry. No to kveiki najlepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartol napisał:

Cześć!

Chciałbym radzić się was, czy piwo fermentujące w 22 st. C temperatury otoczenia ma rację bytu? Używałbym belgów. Na lodówkę i kontrolę temperatury nie mam póki co funduszy, z miejscem też kiepsko także styropianowe skrzynki też nie bardzo wchodzą w grę.

Jest sens? Za każdą odpowiedź dziękuję.

Na warunki studenckie to w 22* możesz nawet lagery robić i tak zejdą :-) A tak serio to belgi spokojnie. Moim zdaniem inne piwa górnej fermentacji też przejdą, najwyżej nie będą super czyste zależy jakie efekty chcesz osiągnąć. Poszukaj z termometrem jakiegoś chłodniejszego miejsca. Np gdzieś w kącie pokoju na podłodze, może przy drzwiach masz np 20°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proponuję kveiki, to naprawdę "studenckie" drożdże, poza wymienionym walorem braku konieczności rygorystycznego dopasowania temperatury można długo przechowywać, łatwo startować i wielokrotnie używać gęstwy z jednej paczki, do tego mnożą się na potęgę, a można otrzymać bardzo dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.