Skocz do zawartości

Start Timera z Regulatora


jonSnow

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej @Abasan30

 

Trochu to zajęło czasu ale w końcu udało mi się wszystko poskładać w całość. Pierwsze odpalenie i niestety lekkie zdziwienie. Zarówno MaxWell jak i Rex nie czytają wskazują temperatury. Na wyświetlaczach widzę to:

 Screenshot_20210222_223526_com.huawei.himovie.overseas.thumb.jpg.9aee59ce96d1adc8a9a58a998a1400c1.jpg 

 

Jakość raczej kiepska więc opisze. Na Maxwell świeci się AL1, PV=406 (temperatura wody była około 9C) a SV=46 a SSR nie podaje napięcia na grzałkę. Znalazłem manual-a do niego tutaj https://www.maxwell-fa.com/upload/files/base/5/b/192.pdf ale dalej nie bardzo wiem o co mu chodzi. W sklepie powiedzieli że urządzenie jest już skonfigurowane do działania z PT100 ale zaczynam się zastanawiać czy oby na pewno.

 

Dla Rex sytuacja jest podobna, PV=20 a SV=0 a jak zagrzałem PT100 w rękach to żaden odczyt nie ruszył. 

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryść? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert87 zdjęcie zrobie wieczorem jak dojadę do domu ale na 100% mam podpięte tak jak pisaliśmy na pierwszej stronie:


Maxwell:

- 1 i 6 to napięcie 230

- 4 i 5 SSR obsługujący grzałkę (u mnie 5.5kW)

- 8 i 9 niebieskie od PT100

- 10 czerwony od PT100

 

@Abasan30 a wiesz jak zresetować do fabrycznych i ustawić tryb termopary? Na necie znalazłem https://www.mpja.com/download/rex-c100.pdf ale nie jest to najbardziej oczywista instrukcja jaką widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za filmik i instrukcję @Abasan30 po paru h prób udało mi się dojść z REX-em do ładu. Z filmiku wywnioskowałem że mam źle ustawiony input ale po jego zmianie na PT100 (SL1 na 1000) dostałem błąd polaryzacji. Ostatecznie okazało się że REX powinien mieć podpięty czujnik inaczej niż MaxWell. Dla potomnych Instrukcja ustawień zaawansowanych można znaleźć tutaj: https://www.mpja.com/download/rex-c100.pdf 

 

Teraz zabieram się za MaxWell może coś mi się uda i jego ogarnąć a wieczorem poprawie posty z opisem jak podłączyć Rex-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Być może coś to zmieni w temacie wiadomości lub ktoś będzie chciał skorzystać z rozwiązania Combo t.j. timer i regulator PID w jednej obudowie. Maxwell ma takie urządzenie pod nazwą wyszukiwania: "ft100-610 combo". Po uruchomieniu urządzenia (po podaniu napięcia zasilającego) regulator PID dochodzi do zadanej temperatury, następnie po osiągnięciu nastawy rozpoczyna odliczanie czasówka, po określonej programowo ilości minut można wybrać co ma się zdarzyć (zachowanie jest parametryzowalne w programie): sterownik PID się wyłączy (ogrzewane medium się wystudzi) - lub sterownik PID będzie utrzymywał cały czas zadaną temperaturę, natomiast pobudzone zostanie wyjście alarmowe (np: można uruchomić jakiś sygnalizator optyczno-akustyczny itp.). Mamy te urządzenia na półce (podobnie jak czasówki MWT-100 z poprzednich postów) i w razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiemy. Trafiłem do forum przy okazji sprawdzania wyników SEO i stwierdziłem że komuś można uprościć życie poprzez zastosowanie zamiast dwóch osobnych urządzeń i ich łączenia - jednego urządzenia z funkcją PID i czasówka w jednej obudowie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.