Skocz do zawartości

Blond Ale #4


PanJaqb

Rekomendowane odpowiedzi

W niektórych, głównie biowinu potrafi odkleić i przesuwać się skala. Najłatwiej sprawdzić na czystej wodzie i np. 10% roztworze cukru. Choć jeśli wskazuje 0 na wodzie, nie powinien mieć rozbieżności rzędu kilku blg, ale może warto sprawdzić na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@punix,

Sprawdziłem spławik w wodzie temp. 25 st. C, wskazał około -0,5 blg. Sprawdziłem również ponownie piwo z wiadra - to samo 10 blg. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. 
Co robić?

 

Spoiler

21.thumb.PNG.0ddca07d5ee584ec72b43903196f47d3.PNG

 

Spoiler

 

20210124_122108.thumb.jpg.484710fbf8cad8b025af33f86177cbdb.jpg20210124_122113.thumb.jpg.b7958b420ffe6c4b32c1a34fea9a4aac.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez PanJaqb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze sprawdzić na roztworze cukru, wystudzonym. Trochę dziwne, żeby zjadły tylko 5,5blg i poszły spać - co prawda temperatura początkowo była niska, ale i tak nie wygląda to typowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100g cukru białego

900g wody

23 st. C

wskazanie 10 blg.

 

Może opiszę od A do Z wszystko co związane z drożdżami jak z nimi postępuje do zweryfikowania czy czegoś nie robię źle?

 

Czy po zadaniu startera do brzeczki powinienem wszystko wymieszać łychą? Czemu pytam? Bo wczoraj przy przenosinach wiadra wyślizgnął mi się i mocna nim wzburzyłem w efekcie dzisiaj przez prawie cały dzień piwo bulkało średnio co 1 min, ale znów przestało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po zadaniu startera nie trzeba mieszać. Ponoć przy zatrzymaniu fermentacji czasem pomaga zabujanie fermentorem, żeby poderwać drożdże z dna, choć to dotyczy raczej mocno flokulujących szczepów.

Bulkanie mogło zostać spowodowane przez przenoszenie fermentora.

Balingomierz w takim razie jest w porządku. Prawdę powiedziawszy nie mam pomysłu, co tu mogło pójść nie tak - drożdże w  starterze ruszyły, w piwie wygląda na to, że też zaczęły pracę. Czy przy okazji pomiaru blg próbowałeś, jak smakuje próbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - nie było to słodkie tak jak woda z cukrem 10blg - też spróbowałem, ale przez zabujanie chmieliny się chyba uniosly bo było mega gorzkie i ta gorycz zostawała długo na języku. Z neipa miałem podobny smak na tym etapie to chyba charakterystyczny smak chmielin. Ja obstawiam że robię coś źle bo to 2 piwo i te same drożdże chociaż we wcześniejszym starter to nie był starter teraz na mieszadle się ładnie rozkręcił fermentacja na początku była bardzo mocna jeszcze nie widziałem tak intensywnie bulkajacej rurki i co się stało?
Może pobujac fermentor na rancie i sprawdzić za tydzień lub dwa czy coś odfermentowało?


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba te drożdże kariery w Black IPA nie zrobią, muszę kupić drożdże, piwo od czasu do czasu bulka ale bardzo rzadko. Może faktycznie to przypadkowe wstrząśnięcie fermentorem pomogło.
Powyższe pytania nadal aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończonej fermentacji może sobie bulka uwalniający się dwutlenku węgla.

 

Sprawdź ponownie blg po kilku dniach.

 

Polecam ogarnąć sobie lodówkę ze sterownikiem - koszt około 500 zł a o wiele większy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szagi problem w tym, że po 3 tygodniach ponownie mam problem bo wskazanie jest 10blg - poczytaj kilka postów wcześniej. Dalej nie wiem co z tym zrobić.

Lodówka jest od wczoraj wraz ze sterowaniem grzanie/chłodzenie. Przy kolejnej Warce test :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o dodawaniu cukru i pożywki żeby rozruszać drożdże do pracy. Ale ja bym już chyba nie tracił czasu i nerwów na tą Warkę na twoim miejscu. Skoro po 3 tygodniach jest nadal 10blg.

Spisz ją na straty i zrób kolejną z dobrą kontrola temperatury podczas fermentacji.

Edytowane przez Szagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Problem z słabym odfermentowaniem rozwiązany dzięki@punix, więc dla potomnych informuje aby zwrócić uwagę jaki się ma termometr i jak go używać. Ja zanurzałem tylko końcówkę, a należy zanurzyć tak aby pomiar był równo z lustrem cieczy. To jest rzecz która zmieniłem podczas kolejnych warek i problem został wyeliminowany.

Dzięki jeszcze raz@punix

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.