Jump to content
Sign in to follow this  
Infam

Dagome #56 Szkockie mocne ale Wee Heavy II

Recommended Posts

21,2°Blg

7% alk.

30.11.2009***30.12.2009

Pianka w kolorze raczej jasnego ekri, średniej "granulacji". Trwałość również średnia. I to chyba wszystko w temacie "średnie". Kolor napewno nie jest średni (dla stylu). Jest trochę za jasny. Piękny, podkreślony nieskazitelną klarownością, ciemny rubin chyba bliższy jest Irish Red niż Wee Heavy.

W zapachu wiórki dębowe w połączeniu z efektem, jaki dają dedykowane do tego stylu drożdże - karmelowe scotch whisky. Poezja. Karmel wyraźny, pełny, odpowiadający temu, czego można się spodziewać po kolorze - niezbyt przypalony, łagodny. Całość doprawiona aromatami orzechów nerkowca i miłymi zapachami kwiatowymi (fiołek). Piwko stosunkowo słodkie ale w połączeniu z jego rozgrzewającą mocą, miłą kwaskowością i bogactwem aromatu stanowi pyszny kwartet. Brawo! Nie spojrzałem na wyniki KPD Żywiec ale podejrzewam, że było w czołówce.

Wielkie dzięki.

Za chwilę zdjęcia (mam jeden przewód do aparatu i iPlusa więc po kolei)

Trochę ta chwila trwała...

Edited by Infam

Dzięki za ocenę!

Chciałbym umieć tyle wyłapać w piwie.

Cóż, moje Wee Heavy II nawet nie przeszło eliminacji. Doszukano się w nim infekcji na podstawie siarkowego aromatu :)